Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 11 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Obchody 25-lecia Solidarności

Nadanie nazw miejskim obiektom, tablice pamiątkowe, prelekcje i monografie - w taki sposób samorządy miejskie naszego województwa zamierzają uczcić ćwierćwiecze powstania NSZZ "Solidarność". Nieoficjalnie i związkowcy i samorządowcy mówią, że radość ze świętowania tej rocznicy zepsuło im zamieszanie związane z teczkami IPN, oficjalnie jednak wszędzie przygotowują się, żeby zaakcentować tę rocznicę. Niejednokrotnie włączają do niej wcześniejsze inicjatywy jak nadanie nazwy "Solidarności" rondu w Łomży czy imię księdza Popiełyszki jednej z grajewskich ulic. Jeszcze w tym roku nazwa "Solidarności" zostanie nadana skwerowi w Kolnie i tam też stanie pamiątkowy obelisk z okolicznościową tablicą.


Natomiast w Wysokiem Mazowieckiem ćwierćwiecze pierwszego niezależnego samorządnego związku zawodowego upamiętni wydana w formie książkowej historia tamtejszego oddziału "Solidarności". W wielu ośrodkach program obchodów i formy ich uczczenia nadal są jeszcze ustalane, chociaż zostało do nich niespełna 2 miesiące.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę