Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 18 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Poseł Kołakowski chce większych ograniczeń w handlu alkoholami

Główne zdjęcie
Poseł Lech Kołakowski

Poseł Lech Kołakowski z Łomży jako jedyny z regionu podpisał się pod poselskim projektem zmiany ustawy regulującej zasady sprzedaży alkoholi. Zgodnie z propozycjami posłów PiS spożywanie alkoholu w miejscach publicznych byłoby zabronione za wyjątkiem miejsc do tego przeznaczonych, a rady gmin mogły zakazać sprzedaży alkoholu nocą - od 22 do 6, rozdzielać koncesje na handel nim na poszczególne regiony oraz ograniczać także liczbę punktów sprzedaży piw.

- Projekt (...) ma na celu zmianę przepisów nasuwających wątpliwości interpretacyjne oraz uregulowanie na poziomie ustawowym zagadnień, które umożliwią gminom sprawniejsze realizowanie celów ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, tj. ograniczania dostępności napojów alkoholowych. Bowiem, im łatwiejszy dostęp do alkoholu, tym wzrasta ogólne spożycie w populacji, co w efekcie przekłada się na zwiększone problemy alkoholowe - uzasadniają autorzy projektu.
Podpisało się pod nim około 30 posłów z PiS w tym poseł Lech Kołakowski z Łomży jako jedyny parlamentarzysta z regionu. 

Wśród proponowanych zmian w prawie jest wprowadzenie zakazu „spożywania napojów alkoholowych w miejscu publicznym, za wyjątkiem miejsc do tego przeznaczonych”.
- Zgodnie z orzecznictwem działanie „w miejscu publicznym” musi być podjęte w przestrzeni dostępnej dla ogółu, do której nieograniczony dostęp ma bliżej nieokreślona liczba ludzi, chociażby w chwili zachowania sprawcy nikt poza nim samym tam się nie znajdował. Przykładowo, miejscem publicznym są: ulica, plac, park, sklep czy obiekt użyteczności publicznej (dworzec, urząd) - czytamy w uzasadnieniu projektu ustawy.

Posłowie PiS chcą, aby nowe prawo weszło w życie już 1 stycznia 2018 r.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę