Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 maja 2023 napisz DONOS@

Fontanna i tężnia trzy razy droższe

Tylko jedna oferta wpłynęła w miejskim przetargu na wykonanie robót budowlanych na terenie Parku Jana Pawła II - Papieża Pielgrzyma w Łomży. Chodzi m.in. o dobudowę alejek spacerowych, toalety, instalacji wodociągowej do podlewania roślin, monitoring, ale także budowę fontanny i tężni, które miałyby powstać w miejscach dwóch dużych brukowych kręgów, które zbudowano w ubiegłym roku i teraz musiałyby zostać rozebrane. Na fontannę i tężnię władze miasta chciały przeznaczyć 600 tys. zł, ale cena z przetargu to niemal trzy razy tyle – ponad 1,5 mln zł.

Park Jana Pawła II - Papieża Pielgrzyma, który znajduje się pomiędzy ulicami Zawadzką, Prusa i Wyszyńskiego. W ramach jego „rewitalizacji”, ale de facto tworzenia, bo do niedawna przypominał on tylko łąkę z kilkoma ścieżkami, prace podzielono na cztery części dla każdej z osobna ogłaszając przetargi. Realizacja ostatnich z nich miałaby zostać ukończona w 2019 roku. 
Podstawowym przetargiem jest ten na „roboty budowlane”. Dopiero później można będzie sadzić drzewa, krzewy czy siać trawniki i łąki kwiatowe. Był to drugi przetarg, bo  w pierwszym nie wpłynęła żadna oferta. Teraz miejscy urzędnicy zadanie podzielili na dwie części – chcąc osobno zlecić dobudowę alejek spacerowych we wschodniej części parku, budowę toalety, instalacji wodociągowej do podlewania roślin, monitoringu, ustawienie ławek czy koszy na śmieci, a osobno budzące dużo emocji budowę fontanny i tężni w miejscach, w których rok temu te same władze miasta kazały zbudować brukowane kręgi. 
W piątek otwierając kopertę z ofertą – od jednej firmy, ale te dwa zadania – okazało się, że miejskie szacunki i szacunki oferenta – PHU Centrum Budownictwa – Dociepleń Mroczkowski – są znacząco rozbieżne. Na pierwszą część zadania władze miasta planowany przeznaczyć 1,5 mln zł, ale oferta jest znacznie tańsza – tylko nieco ponad 500 tys. zł. W przypadku drugiego zadnia – rozbiórki kamiennych kręgów i budowy w ich miejscach fontanny i tężni wyceny są odwrotne. Miasto poinformowało, że na realizację tego zadnia chce wydać 600 tys. zł, ale cena z oferty to 1 mln 509 tys. 325 zł i 48 gr.
Na razie nie wiadomo co zrobią władze miasta z takimi wynikami przetargu. W przyszłym tygodniu mają być otwierane koperty z ofertami na zieleń czyli dostawę i posadzenie drzew, krzewów czy posianie trawników i łąki, a na początku grudnia na budowę placów zabaw. 
Przypomnijmy, że przed rokiem na pierwszy etap rewitalizacji parku władze miasta wydały ponad milion złotych. Drugi etap ma być znacznie droższy – wyceniany jest na ponad 5 mln zł, ale władzom miasta  udało się pozyskać prawie 2 mln zł unijnej dotacji. 

zobacz: Zbudowali, a teraz rozbiorą, aby zbudować coś innego

Foto:
Foto: Koła w których ma powstać tężnia - po lewej stronie i fontanna - po prawej stronie alejki papieskiej
Foto: Nowe alejki Parku Jana Pawła II
Foto: Tak ma prezentować się nowy układ Parku Jana Pawła II - Papieża Pielgrzyma przy ulicach Zawadzkiej i Prusa

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę