Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

Graficzne „Kolory uczuć”- 2. Ogólnopolskie Biennale Wklęsłodruku

Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego (Łomża, ul. Długa 13) zaprasza 16 października 2017 roku (poniedziałek) o godz. 13.00 na otwarcie wystawy pokonkursowej połączone z wręczeniem nagród laureatom 2. OGÓLNOPOLSKIEGO BIENNALE WKLĘSŁODRUKU dla uczniów średnich szkół plastycznych, zorganizowanego przez Liceum Plastyczne im. Wojciecha Kossaka w Łomży we współpracy z Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie. Hasło tegorocznego Biennale to „Kolory uczuć”. Na konkurs wpłynęło 141 prac w dwóch kategoriach (I kategoria: I i II klasy Liceum Plastycznego oraz I, II i III klasy Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych, II kategoria: III i IV klasy Liceum Plastycznego oraz IV, V i VI klasy Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych). Na wystawę pokonkursową zakwalifikowano 61 prac z obydwu kategorii. Organizatorzy zapraszają grupy szkolne do zwiedzenia wystawy pod przewodnictwem artysty grafika, Katarzyny Swoińskiej, która omówi ekspozycję oraz opowie o genezie konkursu i warsztacie graficznym. Zapisy w galerii pod nr tel. 86 216 41 00.

Panorama muzeum: 2. Ogólnopolskie Biennale Wklęsłodruku - wystawa pokonkursowa - panorama sferyczna

2. Ogólnopolskie Biennale Wklęsłodruku - wystawa pokonkursowa - panorama sferyczna

Nadesłane grafiki oceniało jury w składzie: prof. Rafał Strent (Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie), prof. Jacek Jagielski (Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu) i dr hab Alicja Habisiak-Matczak (Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi). Sekretarzem jury był Adam Tymiński – nauczyciel rzeźby (Liceum Plastyczne im. Wojciecha Kossaka w Łomży. W I kategorii Jury przyznało I NAGRODĘ Olimpii Lorens za ANSUS, KAUNAN, RAIDO (Zespół Szkół Plastycznych im. Tadeusza Kantora w Dąbrowie Górniczej, nauczyciel: Łukasz Kawka, Aldona Bzowska, II NAGRODĘ Michałowi Kubiczkowi za pracę SUPERJEDNOSTKA (Zespół Szkół Plastycznych im. Tadeusza Kantora w Dąbrowie Górniczej nauczyciel: Łukasz Kawka, Aldona Bzowska), III NAGRODĘ ponownie Olimpii Lorens za SEN NA JAWIE. W II kategorii I NAGRODA trafiła do Kamila Gębczyńskiego za tryptyk DEEPHOLM (Zespół Szkół Plastycznych im. Tadeusza Kantora w Dąbrowie Górniczej, nauczyciel: Łukasz Kawka, Aldona Bzowska ), II NAGRODA do Marianny Matczak, autorki INACZEJ NIŻ NOCĄ (Zespół Szkół Plastycznych im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy nauczyciel: Jarosław Nowak), III NAGRODA do Sylwestra Kluszczyńskiego za pracę STATYCZNA ONA (Zespół Szkół Plastycznych im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, nauczyciel: Jarosław Nowak), natomiast WYRÓŻNIENIE do Angeliki Witek za AZORA (Zespół Szkół Plastycznych im. Tadeusza Kantora w Dąbrowie Górniczej nauczyciel: Sylwia Pałuchowska, Katarzyna Gielecka-Grzemska). W Biennale wzięli udział uczniowie następujących szkół: Zespołu Szkół Plastycznych im. Cypriana Kamila Norwida w Lublinie, Liceum Plastycznego im. Artura Grottgera w Supraślu, Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym, Liceum Plastycznego w Wodzisławiu Śląskim, Liceum Plastycznego im. Constantina Brancusi w Szczecinie, Zespołu Szkół Plastycznych im. Tadeusza Kantora w Dąbrowie Górniczej, Zespołu Szkół i Placówek Artystycznych w Nysie, Zespołu Szkół Technicznych i Artystycznych – Liceum Plastycznego w Lesku, Zespołu Szkół Plastycznych w Gdyni Orłowie, Liceum Plastycznego w Raciborzu, Zespołu Szkół Plastycznych im. Stanisława Kopystyńskiego we Wrocławiu, Zespołu Szkół Plastycznych im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, Liceum Plastycznego im. Wojciecha Kossaka w Łomży. W ocenie Jury tegoroczna edycja Biennale jest bardziej zróżnicowana od pierwszej – również technologicznie. Zauważalne jest otwarcie na mieszanie technik graficznych z dominacją wklęsłodruku, który uchodzi za najszlachetniejszą metodę powielania. Jury zgodnie oceniło, że poziom prac rośnie w sposób naturalny. Wystawa czynna do 31 października 2017 roku.

Opr. na podstawie materiałów informacyjnych organizatora Biennale

Panorama muzeum: 2. Ogólnopolskie Biennale Wklęsłodruku - wystawa pokonkursowa 2 - panorama sferyczna

2. Ogólnopolskie Biennale Wklęsłodruku - wystawa pokonkursowa 2 - panorama sferyczna

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Grzegorz Gwizdon
śr, 11 października 2017 10:10
Data ostatniej edycji: cz, 29 listopada 2018 15:34:43

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę