Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 04 października 2023 napisz DONOS@

"Pokolenie Y"- malarstwo Sylwestra Chrapowicza

Chrapowicz zaproszenie.jpg W ramach V Europejskiego Festiwalu Filmowego i Sztuk Wszelakich „Łomża JA i TY” w muzeum czynna jest wystawa obrazów „Pokolenie Y” Sylwestra Chrapowicza. Autor urodził się w Łomży. Studiował nauki humanistyczne oraz zarządzanie i przedsiębiorczość, ale swoje zainteresowania skupił na malarstwie. Rozwijał je w Izraelu w pracowni Yoriniego Nahmana. Efektem tego była pierwsza wystawa w Tel Awiwie w 1997 roku.

Obecnie ma w dorobku liczne prezentacje w kraju i zagranicą. Ekspozycja w muzeum liczy12 obrazów. Powstały w okresie ostatnich pięciu lat. Ukazują portrety młodych ludzi ubranych w modne ciuchy sprzedawane w „sieciówkach” i zaopatrzonych w smartfony. Są to przedstawiciele pokolenia Y, którzy lepiej odnajdują się w świecie wirtualnym niż rzeczywistym. Artysta tworzy ich wizerunki na podobieństwo ikon, tyle że świętość postaci zastępuje tu obraz uzależnienia od konsumpcji. Artysta ukazuje „zjawisko komercjalizacji tożsamości współczesnego młodego człowieka”.

Wystawę można osobiście oglądać do 24.09.2017 r.

Relacja z wystawy z portalu 4lomza

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Grzegorz Gwizdon
pt, 01 września 2017 12:52
Data ostatniej edycji: pt, 01 września 2017 15:10:39

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę