Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 03 grudnia 2023 napisz DONOS@

Ministerialne dofinansowanie zakupu lamp naftowych

W połowie lipca 2017 r. Muzeum Północno-Mazowieckie w Łomży zakupiło, dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, dwanaście lamp naftowych. Nabytki to w większości przedmioty stojące- lampy stołowe i salonowe, tylko jeden obiekt ma charakter wiszący. Wśród producentów oświetleniowych urządzeń większość miała swoje fabryki w Niemczech, ale też znajdujemy produkcje wiedeńskie oraz jedną francuską i jedną amerykańską.

Nowe nabytki wzbogacają pokaźną już kolekcję oświetlenia naftowego, która jest największą chlubą Działu Sztuki i Rzemiosła Artystycznego naszej placówki. Zakupione obiekty doskonale komponują się z łomżyńskimi zbiorami, ponieważ – tak, jak inne muzealia – pochodzą od regionalnego właściciela. Co więcej, mimo że to pierwsze lampy od tej osoby w naszych zbiorach, to większość spośród nich (siedem sztuk), pierwotnie była w posiadaniu ks. Józefa Stankiewicza, którego kolekcja stanowi trzon muzealnego zespołu.

Tomasz Czyżewski - dział sztuki i rzemiosła

 

Grzegorz Gwizdon
śr, 30 sierpnia 2017 13:51
Data ostatniej edycji: śr, 30 sierpnia 2017 14:04:23

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę