Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 09 maja 2021 napisz DONOS@

Polonijni weterynarze w Łomży

Kilkudziesięciu polskich lekarzy weterynarii z państw byłego Związku Radzieckiego bierze udział w V Polonijnym Kongresie Lekarzy Weterynarii. Od dziś do piątku w Wyższej Szkole Agrobiznesu w Łomży będą uczestniczyć w serii wykładów poprowadzonych przez najwybitniejszych profesorów z renomowanych polskich uczelni m.in. Akademii Rolniczej we Wrocławiu, SGGW w Warszawie czy Uniwersytetu Szczecińskiego.


Jak podkreśla prof. dr hab. Mirosław Kleczkowski Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego V Polonijnego Kongresu Lekarzy Weterynarii „lekarze weterynarii z Polski oraz Polonia i Polacy mieszkający poza granicami kraju mają do spełnienia olbrzymią rolę w integracji członków społeczności weterynaryjnej i promocji Polski na świecie.” Wpisuje się to role jaką postawiło przed sobą także Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” i nieżyjący już wieloletni prezes jej łomżyńskiego oddziału senatora RP dr n. wet. Jan Stypuła, który zapoczątkował kontakty pomiędzy weterynarzami z Polski, a weterynarzami polskiego pochodzenia mieszkającymi i pracującymi za wschodnia granicą RP. Dzisiejszy Kongres – organizowany przede wszystkim przez „Wspólnotę Polską” jest właśnie efektem tamtych poczynań.

Weterynarze w „Agrobiznesie” będą rozmawiać m.in. o choroby zwierząt i ludzi, o odporności i wpływie jej na zdrowie zwierząt, o jakość pozyskiwanego mleka i jaki ma to związek ze zdrowiem cieląt a także o kształceniu kadr weterynaryjnych w Polsce.

V Polonijny Kongres Lekarzy Weterynarii został zorganizowany z okazji 60-lecia weterynaryjnej diagnostyki laboratoryjnej w Polsce.

 

Dział współtworzy:
WODR Szepietowo
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę