Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 03 czerwca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Skażone mięso trafiło do sklepów w Grądach-Woniecko k. Zambrowa

Skażone fipronilem mięso trafiło do konsumentów w województwie podlaskim. Prawie tonę filetów z piersi kurczaka sprzedano w firmowych sklepach przedsiębiorcy z podzambrowskich Grądów-Woniecko.

 

Jak mówi Powiatowy Lekarz Weterynarii w Zambrowie Zygmunt Dąbrowski, niebezpieczne związki w mięsie wykryły niemieckie służby weterynaryjne i to one poinformowały polskie inspektoraty o zagrożeniu. Niestety, ostrzeżenie o skażonej partii mięsa dotarło zbyt późno, bo dopiero 14 sierpnia, natomiast przedsiębiorca sprzedał je klientom swoich sklepów już dwa tygodnie wcześniej. To oznacza, ze wycofanie mięsa z obrotu nie jest możliwie.
Lekarz Weterynarii przestrzega przed jedzeniem takiego mięsa, bo fipronil może uszkodzić wątrobę i nerki. Jednocześnie jednak uspokaja, że stężenia toksyn są na tyle niewielkie, że nie powinny wywoływać negatywnych skutków.
Zygmunt Dąbrowski dodaje, że trwa postępowanie administracyjne w tej sprawie. Na tym etapie wszystko wskazuje na to, że przedsiębiorca nie wiedział o tym, że sprzedaje skażone produkty, co oznacza, że nie powinien ponieść żadnych konsekwencji.
W sumie do Polski trafiło prawie 5 tysięcy kurcząt z niemieckiej fermy. Te później kupiły zakłady z trzech województw - pomorskiego, mazowieckiego i podlaskiego.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę