Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 24 maja 2024 napisz DONOS@

Gorąco i burzowo

Główne zdjęcie
Synoptyczna prognoza pogody dla Łomży na długi weekend (źródło: pogodynka.pl)

Ryzyko wystąpienia silnych i bardzo silnych porywów wiatru, opadów większego gradu oraz ulewnych opadów deszczu – to na dziś dla regionu widzą synoptycy. Miejscami w krótkim okresie może spaść nawet do 30 litrów wody na metr kwadratowy ziemi. Ma być też bardzo gorąco z temperaturą w cieniu do 32°C. Synoptycy dla regionu wydali dwa ostrzeżenia – przed burzami z gradem i upałem. Obu nadano pierwszy stopień zagrożenia.

Wszystko to za sprawą napływającej nad Polskę bardzo mocno rozgrzanej i jednocześnie niestabilnej masy powietrza pochodzenia zwrotnikowego. Synoptyk dyżurny Wiesław Winnicki z białostockiego zespołu Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW największe ryzyko wystąpienia nawałnic prognozuje w zachodniej i północnej części województwa podlaskiego, czyli w m.in. w regionie łomżyńskim. Poza ulewami i gradobiciami nawałnicom mają towarzyszyć silne podmuchy wiatru do 80 km/h. Wydane przez niego ostrzeżenie przed burzami z gradem obowiązuje właściwie przez cały dzień - od godz. 10.00 do 21.00. Ostrzeżenie przed upałem obowiązuje od dziś od południa do sobotniego wieczora - zobacz: Trzy dni upałów.

Pogoda na noc
W nocy nad regionem zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Miejscami przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów podczas burz, lokalnie do 25 mm. Temperatura minimalna od 16°C do 18°C. Wiatr słaby, zmienny. Podczas burz możliwe porywy do 70 km/h.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę