Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 06 maja 2021 napisz DONOS@

Upalnie i burzowo

Wiesław Winnicki dyżurny synoptyk z białostockiego zespołu Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW ostrzega przed burzami, które dziś przez cały dzień mogą występować nad regionem. W ich trakcie może spaść lokalnie do 35 litrów wody na metr kwadratowy powierzchni ziemi, możliwy jest grad. Będą też silne porywy wiatru do 85 km/h. Cały czas obowiązuje także ostrzeżenie o upałach. Do wieczora w regionie może być do 32°C.

Wczoraj na stacji meteo IMGW w Marianowie temperatura powietrza dobiła do 32,9°C. Tak gorąco było o godz. 17.00. Powyżej 30°C było przez całe popołudnie - o godzinie 13.00 termometr na stacji wskazywał 30,8°C, a o godz. 19.00 – 31,3°C. Dopiero po godz. 20.00 temperatura spadła poniżej 30°C, a w najchłodniejszym momencie nocy zeszła do 22,9°C. O godz. 8.00 rano w okolicach Łomży były 24°C. 

Na dziś synoptyk Wiesław Winnicki prognozuje dla regionu zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Przelotne opady deszczu oraz miejscami burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz, lokalnie do 35 mm. Temperatura maksymalna od 28°C na północy do 32°C na południu województwa. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, na ogół z kierunków zachodnich. W czasie burz możliwe porywy do 85 km/h.

Noc ma być już nieco chłodniejsza. Temperatura może spaść do ok. 16°C. Jutro upałów już ma nie być.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę