Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 01 października 2023 napisz DONOS@

Kolejne ognisko ASF u świń k. Goniądza

We wsi Dawidowizna służby weterynaryjne potwierdziły chorobę afrykańskiego pomoru świń. Groźny wirus był w gospodarstwie w którym utrzymywano 7 świń. To już 64 przypadek ASF u świń w Polsce i 8 w okolicy Biebrzańskiego Parku Narodowego.

Obecność wirusa w gospodarstwie potwierdziły otrzymane w czwartek wyniki badań z krajowego laboratorium referencyjnego ds. ASF, tj. Państwowego Instytutu Weterynaryjnego - Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach. Tylko wczoraj potwierdzono w tym laboratorium jeszcze dwa inne ogniska ASF u świń.

Choroba ASF jest niegroźna dla ludzi, ale przynosi znaczne straty gospodarcze, dotyczące zarówno produkcji trzody chlewnej, jak i poważne ograniczenia w produkcji i sprzedaży wyrobów z mięsa.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę