Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 23 czerwca 2024 napisz DONOS@

I PiS i Dobra Zmiana i PSL...

Komisarz Wyborczy w Łomży, sędzia Jan Leszczewski przyjął zgłoszenia wszystkich komitetów, które zawiadomiły go o zamiarze wystawienia własnego kandydata w przedterminowych wyborach burmistrza Nowogrodu. Wszystkie są komitetami lokalnymi i nie ma formalnie żadnego komitetu partyjnego, ale nazwy niektórych mogą się kojarzyć z partią.

Pierwsze zgłoszenia komitetów wyborczych o zamiarze wystawienia kandydata na burmistrza Nowogrodu w wyborach, które mają dobyć się w ostatnią niedzielę wakacji, czyli 3. września, Komisarz Wyborczy w Łomży  otrzymał w połowie lipca. Jako pierwszy zgłosił się Komitet Wyborczy Wyborców „Razem dla Dobra Wszystkich”, którego pełnomocnikiem wyborczym jest Agnieszka Jankowska. Później były KWW „Porozumienie Mieszkańców” z pełnomocnikiem Magdaleną Karoliną Bączek i KWW „Jedność i Siła”, którego pełnomocnikiem został Leszek Białowąs. 
Wczoraj – czyli ostatniego dnia – swoje zgłoszenia dostarczyły: Komitet Wyborczy Wyborców Zenona Krajewskiego (pełnomocnik Jarosław Bagiński), KWW „Prawa i Samorządności” (pełnomocnik Anna Dorota Sawczuk), KWW „Dla Dobrej Zmiany” (pełnomocnik Anna Chojnowska) i KWW „Tyszka 17” (pełnomocnik Bogdan Moraczewski). Dziś wszystkie te zgłoszenia przyjął Komisarz Wyborczy.
Cztery z komitetów, które chcą zgłosić swoich kandydatów na burmistrza Nowogrodu ma siedzibę  Nowogrodzie, dwa kolejne w Mątwicy na terenie gminy Nowogród, a jeden, którego skrót nazwy to „PiS”, jest ze Starej Łomży nad Rzeką na terenie gminy Łomża.  

Kandydaci na burmistrza formalnie będą zgłaszani do 11. sierpnia, ale już nazwy niektórych komitetów wskazują na konkretnego kandydata i jego upartyjnienie. 

Zgodnie z wymogami Kodeksu Wyborczego każdy z kandydatów na burmistrza Nowogrodu na kampanię wyborczą będzie mógł wydać maksymalnie 2430 zł i 60 gr. Tyle wchodzi po przemnożeniu stawki 0,6 zł przez liczbę mieszkańców.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę