Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

Wybory w Nowogrodzie ogłoszone

Główne zdjęcie
Kalendarz wyborczy przedterminowy wyborów burmistrza Nowogrodu

We wtorek weszło w życie rozporządzanie Prezesa Rady Ministrów z dnia 4 lipca 2017 r. w sprawie przedterminowych wyborów burmistrza Nowogrodu w województwie podlaskim. Dokument dzień wcześniej został opublikowany w Dziennik Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej. Tak jak wcześniej informowaliśmy wybory odbędą się w ostatnia niedzielę wakacji - 3 września.

Przedterminowe wybory burmistrza Nowogrodu są konieczne, bo dotychczasowy burmistrz Józef Piątek zmarł po ciężkiej chorobie 5. czerwca. Ogłaszając je premier Beata Szydło określiła także cały kalendarz wyborczy, czyli  terminy do których należy wykonać stosowne czynności. Jednym z pierwszych jest termin do kiedy należy powiadomić Komisarza Wyborczego w Łomży o utworzeniu komitetu wyborczego – to 26 lipca 2017 r. Tylko komitety wyborcze, które spełnia ten wymóg będą mogły zgłaszać kandydatów na burmistrza, ale także kandydatów do składu miejskiej komisji wyborczej i kandydatów do składu obwodowych komisji wyborczych. 
Zgłoszenia kandydatów na burmistrza Nowogrodu będą przyjmowane do 11. sierpnia do północy. Do 21. sierpnia mają być powołane obwodowe komisje wyborcze, a wybory odbędą się 3. września w godzinach od 7.00 do 21.00. Jeśli kandydatów będzie więcej niż dwóch i żaden z nich nie uzyska poparcia co najmniej połowy uczestniczących w wyborach mieszkańców gminy Nowogród, wówczas dwóch najlepszych z nich zmierzy się w drugiej turze 17. września.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę