Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 24 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Chaos na Kopernika

Ulica Kopernika na czas remontu Polowej od Al. Legionów do rond Hanki Bielickiej miała być dwukierunkowa... Tak w ubiegłym tygodniu zapowiadał ratusz. Kierowcy, którzy uwierzyli są zdziwieni, bo dwukierunkowy ruch jest na niej tylko kawałkami po obu końcach, a środek pozostał jednokierunkowy. Ratusz twierdzi, że to wystarczy, i że tak właśnie miało być.

- Piszę w imieniu kierowców przemieszczających się po Łomży. Od kilku dni w związku z remontem ulicy Polowej na jednokierunkowym odcinku ulicy Kopernika został (?) wprowadzony ruch dwukierunkowy. Problem tkwi w tym, że osoby, które odpowiadają za zmianę oznakowania zrobiły to jedynie połowicznie, wprowadzając konsternację wśród kierowców – napisała pani, która dziś rano chciała przejechać ulicą Kopernika od Alei Legionów, a do ul. Nowej. - Na wjeździe od Alei Legionów w ul. Kopernika zasłonięto znaki oznaczające drogę jednokierunkową (najpierw zasłonięty był tylko jeden z nich, ale ktoś to poprawił). Jeśli jednak kierowca jedzie od strony ul. Nowej, widzi znak zakazu wjazdu w ul. Kopernika. Dzisiaj rano jechałam od tej właśnie strony i zlekceważyłam ten znak, biorąc pod uwagę liczne wiadomości w radiu i w internecie o tym, że Kopernika jest teraz ulicą dwukierunkową. Jadąc „pod prąd” zdziwiłam się, że nie zmieniono tymczasowo oznakowania poziomego – w pewnym miejscu dojeżdża się do parkingu, zajmującego cały pas jezdni, co przecież nie powinno mieć miejsca na drodze jednokierunkowej. Bardzo proszę o interwencję w Zarządzie Dróg, aby uporządkować zasady ruchu na ul. Kopernika. Nawet jeśli zmiany są tymczasowe, nie powinny wprowadzać chaosu - napisała.

I nie sposób się z tym nie zgodzić. Ratusz w komunikacie z ubiegłego tygodnia o zmianach w organizacji ruchu w związku z rozpoczęciem robót na odcinku ulicy Polowej od Alei Legionów do Rond Hanki Bielickiej podał m.in., że „ruch dwukierunkowy wprowadzony zostanie tymczasowo także na ul. Kopernika w celu właściwej obsługi komunikacyjnej os. Bohaterów Monte Cassino.”

Dziś Łukasz Czech odnosząc się do uwag czytelniczki o chaosie wywołanym oznakowaniem na ul. Kopernika napisał, że „tak jak informowaliśmy ruch dwukierunkowy na ulicy Kopernika jest wprowadzony w celu właściwej obsługi komunikacyjnej os. Bohaterów Monte Cassino, czyli na odcinku od Al. Legionów do wyjazdu z tego osiedla. Nie obowiązuje na całej długości tej drogi, gdyż nie jest to konieczne do realizacji tego celu.”


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę