Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 kwietnia 2024 napisz DONOS@

W poszukiwaniu (zaginionego?) komisarza do Nowogrodu

Główne zdjęcie
Herb Nowogrodu

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów twierdzi, że do dziś nie wpłynęła jeszcze do niej sprawa tymczasowego następcy zmarłego na początku czerwca burmistrza Nowogrodu. Z przekazanych nam dziś wyjaśnień wynika, że do MSWiA nie wpłynął wniosek Wojewody Podlaskiego w sprawie wyznaczenie osoby do pełnienia funkcji burmistrza. Służby Wojewody Podlaskiego twierdzą, że taki wniosek z kandydatem wysłano w ostatnią sobotę.

Po śmierci 5 czerwca 2017 roku Józefa Piątka, burmistrza Nowogrodu w gminie  formalnie nie ma nikogo, kto pełniłby funkcję szefa, bo zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym wygaśnięcie mandatu wójta, burmistrza czy prezydenta przed upływem kadencji jest równoznaczne z odwołaniem jego zastępcy. Następcę, który ma pełnić tę funkcję burmistrza do czasów wyboru nowego włodarza gminy wyznacza premier. Nie ma jednak w ustawie określonego terminu do kiedy ma to zrobić. Okazuje się, że to spory problem.
- Uprzejmie informujemy, że sprawa Burmistrza Nowogrodu jeszcze nie wpłynęła do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Z informacji uzyskanych w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji wynika, że jeszcze nie wpłynął wniosek Wojewody Podlaskiego w sprawie wyznaczenie osoby do pełnienia funkcji Burmistrza – poinformowało nas dziś Centrum Informacyjne Rządu.
Zupełnie coś innego przekazuje  Anna Idźkowska, rzecznik prasowy Wojewody Podlaskiego, do której wysłaliśmy odpowiedzi z CIR.
- Pismo do Pani Premier zawierające informację o wygaszeniu mandatu Burmistrza Nowogrodu przez Komisarza Wyborczego w Łomży oraz przedstawiające kandydata na osobę pełniącą funkcję Burmistrza Nowogrodu do czasu objęcia obowiązków przez nowo wybranego Burmistrza Miasta zostało przesłane w dniu 24 czerwca 2017 r. - odpowiada dodając, że „na chwilę obecną czekamy na akceptację powyższej kandydatury.”

Kto jest tym kandydatem tego rzeczniczka wojewody nie podaje.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę