Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 22 kwietnia 2024 napisz DONOS@
tekst płatny

Gdzie po rachunek bankowy dla firmy?

Stało się – założyłeś firmę. Teraz potrzebujesz jeszcze rachunku bankowego. W którym banku znajdziesz ciekawą ofertę w zakresie takich kont? Na co powinieneś zwrócić szczególną uwagę, porównując proponowane produkty?

Rachunek firmowy dla przedsiębiorcy – tak czy nie?

Nie każdy przedsiębiorca decyduje się założyć rachunek bankowy, gdy rozpoczyna jednoosobową działalność gospodarczą. Jednak korzyści płynących z założenia dodatkowego, firmowego konta, jest wiele. W ten sposób możliwe jest:

 • oddzielenie przychodów firmy od osobistych wydatków,

 • sprawniejsze kontrolowanie wpływów na konto od kontrahentów za wykonane usługi lub dostarczone produkty,

 • skorzystanie z rozbudowanej bankowości elektronicznej, np. opcji pozwalającej wystawiać faktury,

 • skorzystanie z dodatkowych produktów oferowanych przez bank przedsiębiorcom.

Założenie rachunku firmowego ma zatem zalety, a z uwagi na rozbudowaną ofertę banków, a jego utrzymanie wcale nie musi być drogie. Większość instytucji doskonale rozumie, że klienci nie chcą płacić za podstawowe usługi. Rezultatem takiego podejścia jest to, że większość banków:

 • nie nalicza przedsiębiorcom opłat za otwarcie i prowadzenie rachunku bankowego,

 • pozwala uniknąć opłaty za utrzymanie i obsługę karty płatniczej,

 • rezygnuje z opłat za przelewy w systemie Elixir i przewiduje pulę darmowych przelewów w systemie np. Sorbnet w miesiącu.

W którym banku założyć rachunek firmowy?

Zdecydowałeś, że założysz rachunek firmowy? W takim razie pozostaje wybrać bank, których na polskim rynku działa wiele, zaś większość z nich ma w ofercie co najmniej jedno konto przeznaczone dla przedsiębiorców. Jeżeli zależy ci na funkcjonalnym rachunku i szeregu dodatkowych opcji, z których będziesz mógł skorzystać, to zdecydowanie powinieneś postawić na banki mające rozbudowaną ofertę dla firm.

Konta dla firm znajdziesz m.in. w Idea Banku. Założenie rachunku bankowego właśnie tutaj opłaca się o tyle, że bank udostępnia swoim klientom:

 • platformę Idea Cloud z aplikacją mobilną,

 • usługę Mobilnego Wpłatomatu, dzięki któremu nie będziesz musiał samodzielnie zawozić utargów do banku,

 • nielimitowany dostęp do coworku Idea Hub,

 • atrakcyjne warunki na terminale płatnicze.

Poza rachunkami oszczędnościowo-rozliczeniowymi, przedsiębiorcy mogą wybierać również wśród rachunków oszczędnościowych i walutowych.

Rachunek załóż wygodnie, czyli online

Jako przedsiębiorca masz sporo na głowie. Jeżeli nie chcesz przemierzać miasta w poszukiwania najbliższej placówki banku, w której będziesz mógł podpisać umowę o prowadzenie rachunku bankowego, to powinieneś sprawdzić, które banki umożliwiają zawnioskowanie o otwarcie konta online, czyli przez stronę internetową.

Zakładając konto w banku w ten sposób, umowę otrzymasz na wskazany adres poczty elektronicznej lub adres zamieszkania – wówczas umowa zostanie doręczona przez kuriera.

Jeżeli preferujesz załatwiać sprawy z bankiem na odległość, to przy wyborze rachunku bankowego, zwróć uwagę, czy online będziesz mógł również zawnioskować np. o otwarcie lokaty bankowej lub przyznanie kredytu bankowego. Znaczenie może mieć również możliwość skontaktowania się z przedstawicielem banku, korzystając z czatu znajdującego się na stronie internetowej banku.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
 1. Analityki ruchu na naszych serwisach
 2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
 3. Personalizowania reklam
 4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę