Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 03 października 2023 napisz DONOS@

Od poniedziałku tylko zimna woda

Po niedzieli większość mieszkańców Łomży czeka zimny prysznic. Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Łomży, które dostarcza tzw. czynnik grzewczy do wszystkich bloków w mieście, części kamienic i domów jednorodzinnych w poniedziałek rano wygasi wszystkie kotły miejskiej ciepłowni. Przerwa w dostawie ciepłej wody ma potrwać do czwartku do godz. 22.00.

Przerwa podyktowana jest koniecznością przeprowadzenia prac konserwacyjno-remontowych w źródle ciepła, co wiąże się z całkowitym wyłączeniem na ww. okres ciepłowni miejskiej. Wykonywane będą m.in.: wymiana gwarancyjna zasuwy spalin przed czopuchem, czyszczenie kanałów spalin oraz wymiana armatury w układzie technologicznym ciepłowni.
- Wykonywanie powyższych robót nie jest możliwe w trakcie normalnej eksploatacji ciepłowni –  informuje prezes MPEC Radosław Żegalski. - Kanały spalin powinny być odpowiednio wystudzone i wolne od przepływu spalin, stąd żaden z kotłów nie może pracować.
Okres wyłączenia ciepłowni pracownicy MPEC mają wykorzystać również na dokonanie przełączeń niektórych odcinków przebudowywanej lub nowo wykonywanej sieci ciepłowniczej, tak aby – jak przekazują - uniknąć kolejnych, lokalnych przerw w dostawie ciepłej wody.
Przepraszając za niedogodności związane z wyłączeniem ciepłej wody dla większości mieszkańców Łomży na cztery dni prezes MPEC podaje, że wykonywane w okresie letnim przeglądy techniczne zdecydowanie zwiększają pewność i niezawodność dostarczania ciepła w sezonie grzewczym.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę