sobota, 17 marca 2018 napisz DONOS@

Uwaga kierowcy od środy inaczej na Zawadzkiej

Na remontowanym odcinku ulicy Zawadzkiej na odcinku od Piłsudskiego do Przykoszarowej od środy ma nastąpić zmiana organizacji ruchu. Drogowy z łomżyńskiego oddziału Unibep S.A., wykonujący na zlecenie miasta rozbudowę dotychczas jednojezdniowej ulicy na dwujezdniową, przystąpią od przebudowy newralgicznego skrzyżowania Zawadzkiej z ulicami por. Łagody i Niemcewicza.

Projekt organizacji ruchu na skrzyżowaniu ul. Zawadzkiej z ulicami Niemcewicza i Łagody po wykonaniu wszystkich prac
Projekt organizacji ruchu na skrzyżowaniu ul. Zawadzkiej z ulicami Niemcewicza i Łagody po wykonaniu wszystkich prac

Jak informuje Łukasz Czech z ratusza w związku z tym zamknięta zostanie możliwość przejazdu przez te skrzyżowanie. Ponadto nie będzie możliwości wjechania z ul. Piłsudskiego w ulicę Zawadzką „w górę” w kierunku ul. Przykoszarowej. Natomiast otwarty dla ruchu zostanie odcinek od ul. Przykoszarowej do ul. Sybiraków i tamtędy zostanie skierowany ruch pomiędzy osiedlami Konstytucji i Armii Krajowej.

Prace drogowców z Unibep na ok. 430 metrowym odcinku ul. Zawadzkiej trwają od sierpnia ubiegłego roku i zgodnie z pierwotnym planem miały zakończyć się do połowy czerwca. Niemniej ratusz już po zleceniu prac zdecydował o wprowadzeniu modyfikacji i budowie żądanej przez mieszkańców sygnalizacji świetlnej przejścia dla pieszych przez ul. Zawadzką na skrzyżowaniu z ulicami por. Łagody i Niemcewicza. Teraz w kolejnym przetargu miasto poszukuje wykonawcy tej sygnalizacji. Zgodnie z ogłoszeniem ma na być zainstalowana tu do 28 czerwca.

161121091207.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0