Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 29 maja 2023 napisz DONOS@

Najpiękniejsza kurpiowska palma powstała we wsi Lipniki.

Palma Marioli Nosek ze wsi Lipniki zwyciężyła w 35-tym konkursie na najpiękniejszą wielkanocną Palmę Kurpiowską, który w Niedzielę Palmową odbył się w Łysych. W tegorocznym konkursie wzięły udział 54 palmy. Wszystkie niesiono w tradycyjnej procesji ulicami Łysych.


W kategorii palm wykonanych zbiorowo, w grupie szkół podstawowych jury przyznało trzy równorzędne pierwsze nagrody uczniom szkół ze wsi: Dęby, Serafin i Zalas. W grupie szkół ponadpodstawowych wygrała palma wykonana przez uczniów Zespołu Szkół w Łysych. Jak co roku procesję z kilkumetrowymi nieraz, kolorowymi palmami prowadził ulicami tej miejscowości ordynariusz diecezji łomżynskiej, biskup Stanisław Stefanek. Najpełniej twórczość na Kurpiach przejawia się w wiciu palm. Najbardziej jednak cenione zwłaszcza przez przyjezdnych są typowo kurpiowskie palmy.Konkurs organizowany jest już od 35-ciu lat.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę