Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 24 września 2023 napisz DONOS@

Pędzili na ratunek

Do nietypowej akcji zostali wezwani w poniedziałek łomżyńscy strażacy. Dzwoniący na numera alarmowy 112 przekazywał, że mężczyzna wszedł na dach i nie może zejść o własnych siłach. Mężczyzna miał być na dachu w Jedwabnem, a wóz strażacki z dużą rozkładaną drabiną, który mógłby pomóc stacjonuje w Łomży.

Jak opisuje bryg. Grzegorz Wilczyński, zastępca Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Łomży, o 12.35 dyżurny łomżyńskiej straży odebrał zgłoszenie przekazane przez Centrum Powiadamiania Ratunkowego, z którego wynikało, że zagrożone może być życie człowieka, który jest na dachu budynku w Jedwabnem. Natychmiast wysłano z Łomży jednostkę ratowniczą z samochodem wyposażonym w rozkładaną drabinę, która mogłaby się przydać w akcji. Gdy pędzący na sygnale ratownicy dotarli na miejsce zdarzenia okazało się, że mężczyzna wszedł ale nie na dach, lecz na poddasze budynku gospodarczego. Osobną kwestią było to czy o własnych siłach nie mógł zejść, czy raczej nie chciał... i dlaczego. Ostatecznie strażacy poradzili sobie bez rozkładania drabiny. Jak przekazuje komendant Wilczyński „sprawdzili mężczyznę na ziemię i oddali pod opiekę żony”. 
Akcja ratownicza była spektakularna, bo na podwórze na sygnale zajechali nie tylko strażacy, ale i policja. 
- Jak otrzymujemy zgłoszenie to jak najszybciej ruszamy na ratunek. Czasami jednak okazuje się, że zagrożenie jest znacznie mniejsze, albo w ogóle go nie było – dodaje strażak.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę