Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 19 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Coraz więcej dzieci w Białymstoku trafia do szpitala z objawami zapalenia opon mózgowych

Już 16 dzieci z Białegostoku zachorowało w ciągu kilku ostatnich dni na wirusowe zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych. Jeszcze wczoraj Sanepid informował o 5 przypadkach. Do szpitali trafiają kolejne dzieci z objawami tej choroby - większość chodzi do jednego przedszkola przy ulicy Pogodnej. Wprowadzone są szczególne środki ostrożności: zlikwidowano ręczniki na rzecz papierowych, są płyny do dezynfekcji rąk, zdezynfekowano naczynia, sprzęt, meble, w przedszkolu - zabawki, a dodatkowo wszystkie pluszaki po praniu są na razie schowane. Rodzice przede wszystkim powinni obserwować dzieci i nie lekceważyć takich objawów jak: sztywność karku, wymioty, bóle głowy i gorączka.


Jak powiedziała rzecznik Sanepidu - Joanna Kryńska stan chorych dzieci jest dobry, a choroba przebiega dość łagodnie. Wirusowe zapalenie opon najczęściej atakuje dzieci. Wirusy dostają do organizmu od osoby chorej albo zdrowej - ale przenoszącej tylko zarazki - drogą kropelkową i pokarmową. W całym ubiegłym roku zachorowało 15 osób.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę