Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 20 czerwca 2024 napisz DONOS@

Odstrzał sanitarny dzików w powiatach grajewskim i monieckim

Główne zdjęcie
Powiaty grajewski i moniecki znajdują się w strefie zagrożenia ASF. Na ich terenie znaleziono już kilkanaście dzików chorych na afrykańskim pomór świń.

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Grajewie zarządził odstrzał sanitarny dzików na terenie powiatu grajewskiego. Józef Matyskieła nakazał zredukowanie populacji dzików do poziomu co najwyżej 0,1 osobnika/km² na terenie obwodów łowieckich lub ich części, położonych na terenie gmin: Grajewo, Radziłów, Rajgród, Szczuczyn, Wąsosz. Myśliwi mają na to czas do 31 marca 2017 r.

Zgodnie z zarządzeniem odstrzał sanitarny dzików realizowany będzie przez dzierżawców lub zarządców obwodów łowieckich, zaś w przypadku Biebrzańskiego Parku Narodowego i jego otuliny, Polski Związek Łowiecki. 
Pozyskane w ramach odstrzału sanitarnego tusze dzików będą przeznaczone do utylizacji lub do produkcji mięsa na użytek własny myśliwego. 

Podobnej treści zarządzenie wydał także Powiatowy Lekarz Weterynarii w Mońkach. Rożnica polega na tym, że na terenie powiatu monieckiego populacja dzików ma być rozrzedzona do poziomu co najwyżej 0,01 osobnika /km2.

Dodajmy, że powiaty grajewski i moniecki są objęte strefą zagrożenia ASF. Na ich terenie znaleziono już kilkanaście dzików chorych na afrykańskim pomór świń.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę