Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 01 czerwca 2023 napisz DONOS@

Sikorskiego do remontu drzewa do wycięcia

Główne zdjęcie
2013 rok. Wycinka drzew przy ul. Sikorskiego. Jak twierdził ratusz drzewa „kolidują z nową infrastrukturą, również podziemną”.

Firmy Unibep oddział w Łomży i PBK Łomża złożyły najkorzystniejsze oferty w przetargu na modernizację dwóch ostatnich odcinków ul. Sikorskiego w Łomży – oficjalnie ogłosił ratusz. Prace mają być wykonane do 30 listopada 2017 roku. W związku z robotami drogowców przy ul. Sikorskiego tylko na odcinku od ul. Wyszyńskiego do Al. Legionów wyciętych ma być ponad 30 drzewa.

Odcinek od ul. Wyszyńskiego do Al. Legionów ma około 270 metrów długości. Za mniej niż 2,3 mln zł prace modernizacyjne jezdni ma wykonać łomżyński oddział Unibep.
Drugi odcinek ul. Sikorskiego, od skrzyżowania z Aleją Legionów do Wojska Polskiego, ma ok. 670 metrów długości i najkorzystniejsza ofertę na jego modernizację – z ceną blisko 5,7 mln zł  - złożyła łomżyńska firma PBK. 
W ramach modernizacji Sikorskiego drogowcy mają zbudować nową konstrukcję nawierzchni ulicy w kategorii ruchu KR4, przebudować skrzyżowania z ulicami bocznymi, zatoki autobusowe, chodniki i zbudować ścieżkę rowerową, ale także całą infrastrukturę techniczną w pasie drogowym. Poza tym planowane jest także wykonanie sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Sikorskiego z ul. Różaną. 
Jak się okazuje przy okazji koniecznej modernizacji ulicy wyciętych zostanie kilkadziesiąt drzew. 
- W związku z planowaną przebudową ulicy Sikorskiego, na odcinku od ul. Wyszyńskiego do Al. Legionów przewidziane do wycięcia są 33 drzewa, natomiast na odcinku od Al. Legionów do ul. Wojska Polskiego projekt zakłada wycinkę 3 drzew – podał Łukasz Czech z ratusza.

Prace przy modernizacji ulicy zacząć mają się bardzo szybko, a to oznacza, że szybko będą wycięte także rosnące przy jezdni drzewa. Z roku na rok w Łomży pod topór idzie coraz więcej drzew. O ile w 2011 roku wycięto w mieście 348 drzew i wykarczowano 130 krzewów, to w ubiegłym roku były to 803 drzewa i 798 krzewów. W sumie w ciągu ostatnich sześciu lat w mieście legalnie wycięto 3 750 drzew i 2 753 krzewy.

zobacz: Prośba o maksymalne oszczędzenie drzew...


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę