Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 01 czerwca 2023 napisz DONOS@

Za 100 dni matura...

Od lat, tradycyjnie, w styczniu Liceum Plastyczne im. Wojciecha Kossaka w Łomży organizuje wystawę studniówkową. Tegoroczna prezentowana jest w salach Muzeum Północno-Mazowieckiego i, jak poprzednie, jest swego rodzaju podsumowaniem czteroletniej edukacji w dziedzinie plastyki. Młodzi artyści pokazują obrazy i akwarele, grafiki i prace projektowe oraz rysunki i rzeźby.

Get Adobe Flash player

Najpopularniejsze tematy, wynikające zresztą z programu kształcenia, to studium postaci, martwa natura i pejzaż. Wysoki poziom artystyczny ich wykonania, bogaty wybór środków wyrazu oraz indywidualna ekspresja dowodzą, że w trakcie nauki uczniowie zdobyli szerokie umiejętności, które pozwolą im na dalszy rozwój talentu. Ich nauczycielami są: Teresa Adamowska i Anna Karwowska (rysunek i malarstwo), Adam Tymiński i Urszula Sępkowska (rzeźba), Magdalena Rusiecka, Katarzyna Swoińska i Gabriela Horosz (grafika warsztatowa), Michał Michalik (grafika komputerowa i sitodruk) oraz Ewa Skłodowska (fotografia i film). Warto dodać, że wśród uczestników wystawy jest Anna Tomkielska –tegoroczna  stypendystka Marszałka Województwa Podlaskiego w dziedzinie twórczości artystycznej. Stypendia przyznawane są uczniom uzdolnionym artystycznie od 12 lat. Cieszy fakt, że co roku w gronie kilkudziesięciu stypendystów z całego województwa są uczniowie łomżyńskiego Liceum Plastycznego.

Get Adobe Flash player

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Grzegorz Gwizdon
śr, 18 stycznia 2017 13:25
Data ostatniej edycji: śr, 18 stycznia 2017 13:49:53

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę