Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 16 maja 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Jacek Żalek bezprawnie wykorzystał zdjęcie w kampanii wyborczej. Prawomocny wyrok

Poseł Polski Razem Jacek Żalek musi zapłacić za bezprawne wykorzystanie fotografii w kampanii wyborczej z 2011 roku. To efekt sądowego sporu, jaki politykowi wytoczył autor zdjęcia Leon Stankiewicz.

W 2007 roku uwiecznił on powitanie Jacka Żalka z Bronisławem Komorowskim i Jerzym Buzkiem. Na prośbę posła przekazał mu fotografię do domowego archiwum. Cztery lata później podczas kampanii wyborczej zdjęcie pojawiło się na bilbordach, ulotkach i na internetowej stronie Jacka Żalka, który startował do parlamentu z list Platformy Obywatelskiej. Zdaniem fotoreportera zdjęcie wykorzystano bez umowy i bez jego zgody, dlatego domagał się za to wypłaty prawie 20 tysięcy złotych.

Sąd pierwszej instancji przyznał mu rację, ale jedynie w zakresie wykorzystania zdjęcia w internecie i nakazał pozwanemu posłowi zapłatę jedynie 240 złotych, natomiast pokrzywdzony fotoreporter miał pokryć przekraczające 3 tysiące złotych koszty sądowe. Sąd Apelacyjny zmienił ten wyrok na korzyść fotoreportera i nakazał posłowi zapłatę 2,5 tysiąca złotych, a koszty procesu przypisał każdej ze stron sporu. Wyrok jest prawomocny.

210510110729.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę