Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 08 czerwca 2023 napisz DONOS@

Lekarze i pielegniarka z Zambrowa odpowiedzą przed sądem za pozostawienie chusty chirurgicznej

Do 5 maja przerwał sąd ostrołęcki rozprawę w sprawie chusty opatrunkowej znalezionej w brzuchu pacjenta podczas operacji. Oskarżeni o jej pozostawienie to dwaj chirurdzy z Zambrowa i pielegniarka asystująca podczas operacji. To własnie ze względu na nich sprawy nie chciał prowadzić sąd zambrowski. Chusta została wyjęta z brzucha pacjenta podczas operacji w szpitalu w Łomży na poczatku ubiegłego roku.

Zginęła zaraz potem, ale widziało ją wiele osób i jej stan wskazywał na to, że była w brzuchu pacjenta przez dłuższy czas- najprawdopodobniej właśnie od operacji w Zambrowie w 1997r. Pacjent - Czesław N. zmarł w wyniku wycieńczenia organizmu kilka dni po wyjęciu chusty. Oskarżeni nie przyznali się jednak do winy i złożyli wniosek o przesłuchanie biegłego patomorfologa. Podczas kolejnej rozprawy sąd zamierza przesłuchać także m.in. lekarzy operujących Czesława N. w Łomży, kiedy to znaleziono feralną chustę.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę