Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 14 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Stadion jak marzenie...

Całkowicie zadaszone trybuny od strony ul. Zjazd, krzesełka dla szalikowców, tablica świetlna 2m x 3m, cztery maszty oświetleniowe po 40 metrów każdy, a przede wszystkim nowa murawa na głównym boisku i nowe boczne boisko ze sztuczna trawą – tak ma wyglądać stadion ŁKS Łomża. Na razie nie wiadomo kiedy będzie remont wysłużonego stadionu przy ul. Zjazd, ale właśnie do miasta dotarły plansze przedstawiające jak to wszystko będzie wyglądało gdy on się już zakończy.

O konieczności remontu stadionu chyba nikogo nie trzeba za bardzo przekonywać. W mieście dyskutuje się o tym od ładnych kilku lat i jak do tej pory tylko na dyskusjach się kończyło. Teraz po raz pierwszy pokazano plansze przedstawiające jak ma stadion ŁKS-u wyglądać, gdy wszystkie prace zostaną ukończone.

Po modernizacji ma to być obiekt nowoczesny, spełniał wymagania obiektu piłkarskiego, umożliwiającego rozgrywki na poziomie II ligi, a także stadionu lekkoatletycznego pod planowane tu imprez międzynarodowe, Mistrzostwa Polski i Olimpiady Młodzieży.

Program modernizacji stadionu obejmuje: budowę budynku obsługi zawodów (budynek 3-kondygnacyjny wykorzystany na pomieszczenia obsługi stadionu: szatnie, pomieszczenie techniczne, pomieszczenia klubowe, sala szkoleń, pomieszczenie sprawozdawcze, pomieszczenie dla sędziego), budowę zadaszonych trybun z pomieszczeniami zaplecza stadionu (szatnie, magazyny, ubikacje dla kibiców, punkt sanitarny, sklepik), budowę trybun na wale z montażem siedzisk indywidualnych, przebudowę płyty głównej i bocznej boiska piłkarskiego, zainstalowanie tablicy świetlnej wyników, przebudowę nawierzchni bieżni, wykonanie urządzeń lekkoatletycznych, wykonanie oświetlenia terenu, wykonanie oświetlenia płyty głównej, bocznej oraz kortów tenisowych, budowa kortów tenisowych i niezbędnej infrastruktury technicznej.

Modernizacja stadionu ma kosztować ponad 21 mln zł. Władze Łomży pieniądze na inwestycje chcą pozyskać z poza budżetu miasta. Już złożono wniosek o niemal 16 mln zł ze Zintegrowanego Programu Rozwoju Gospodarczego, ale mówi się także o możliwościach współfinansowanie inwestycji z funduszy Totalizatora Sportowego.
Zgodnie z zamierzeniami remont stadionu ŁKS-u miałby się zakończyć do końca 2007 roku.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę