Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 maja 2023 napisz DONOS@

Wyższa cena śmieci w Miastkowie

Kolejne gminy z regionu podnoszą stawki opłat za śmieci dla mieszkańców po zatwierdzonej przez prezydenta Łomży podwyżce o 27% stawek za przyjęcie śmieci zmieszanych na wysypisko w Czartorii pod Miastkowem. W tym tygodniu uchwałę w sprawie podwyżki tzw. podatku śmieciowego podjęli radni z gminy Miastkowo. Stawiki pójdą w gorę o 20% w przypadku śmieci niesegregowanych i 40% w przypadku segregowanych.

W gminie Miastkowo opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi powstającymi na terenie nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, stanowi iloczyn liczby mieszkańców zamieszkujących daną nieruchomość i stawki opłaty określonej przez radnych. Do tej pory stawka ta wynosiła 14 zł miesięcznie od jednego mieszkańca, a zgodnie z uchwałą z wtorku 20. grudnia będzie wynosiła 17 zł.
Opłaty są niższe w przypadku gdy mieszkańcy deklarują i zbierają odpady w sposób selektywny. Dotychczas stawka taka wynosiła 6,50 zł miesięcznie, a nowa to już 9 zł miesięcznie od jednego mieszkańca.
Nowa uchwała Rady Gminy Miastkowo w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawki opłaty wejdzie w życie 14 dni po ogłoszeniu w Dzienniku Urzędowym Województwa Podlaskiego. To ogłoszenie nastąpiło wczoraj, 22. grudnia.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę