Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 maja 2024 napisz DONOS@

Karatecy na medale

Główne zdjęcie
od lewej: Wiktor Kacprzyk, Bartłomiej Gawarecki, Hubert Kamiński i Akhmed Debizov

Czterech młodych łomżyńskich karateków stanęło na podium podczas Ogólnopolskiego Turniej dla Dzieci i Młodzieży, który rozegrano z okazji 30-lecia Ostrołęckiego Klubu Karate Kyokushin. W zawodach rozegrano w kategorii kumite semi kontakt, czyli walki kontaktowe w ochraniaczach, wzięło udział około 280 zawodników z kilkunastu klubów z Polski.

Z uczestniczących w zmaganiach zawodników Łomżyńskiego Klubu Karate najlepiej wypadł Akhmed Debizov, który zwyciężył w kategorii kadeci (rocznik 2003 – 2004) do 40 kg. Jak relacjonuje Marek Czech w drodze na Akhmed podium stoczył trzy walki. Pierwsze dwie skończył przed czasem techniką okrężną na nogę wywołując niezdolność do dalszej walki swoich rywali. Finał stoczył z innym łomżyńskim zawodnikiem Wiktorem Kacprzyk. Wiktor w drodze na podium również stoczył trzy walki. Dwie pierwsze także wygrał przed czasem. W pierwszej popisał się widowiskową techniką z wyskoku tzw. „nożyce w powietrzu”. Trafiając swojego rywala. Drugą również wygrał przed czasem, najpierw wywołując chwilową niezdolność do walki swojego przeciwnika poprzez mocną technikę okrężną na nogę, by chwilę później popisać się techniką obrotową z wyskoku, trafiając w kask rywala. Finał między Akhmedem i Wiktorem był bardzo wyrównany. Do tego stopnia, że nawet sędziowie mieli problem z wyborem zwycięzcy i po regulaminowym czasie zarządzili dogrywkę. Po dogrywce niejednogłośnie wskazali zwycięstwo Akhmeda.
W kategorii dzieci rocznik 2007 – 2008 do 25 kg miejsce drugie zajął Hubert Kamiński. Pierwsze dwie walki wygrał przed czasem trafiając swoich rywali technikami okrężnymi na nogę i kask. W finale uległ rok starszemu i bardziej doświadczonemu zawodnikowi. 
Trzecie miejsce w kategorii dzieci 2007 – 2008 do 45 kg zajął Bartłomiej Gawarecki. W drodze na podium również stoczył trzy walki. Pierwszą wygrał zdobywając przewagę punktową czystym trafieniem nogą w kask przeciwnika. W drugiej walce po regulaminowym czasie sędziowie zarządzili dogrywkę, po której wskazali zwycięstwo Bartka. W walce o wejście do finału Bartek również miał dogrywkę, po której musiał uznać wyższość kolegi z Augustowa.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę