Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 15 czerwca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Straty po dzikach.

Plantacje kukurydzy w rejonie Łomży atakowane są przez dziki. Zniszczone nowe hektary upraw pojawiają się prawie po każdej nocy. Zdaniem łowczego okręgowego, Jerzego Włostowskiego, dzieje się tak dlatego, że kukurydza jest prawdziwym przysmakiem dzików, znakomicie poprawia ich kondycję, przyspiesza przyrost masy ciała, a nawet skraca o kilka miesięcy cykl przygotowań do rozrodu. Jeśli normalnie dzik osiąga dojrzałość płciową w wieku około 20 miesięcy, to zdarza się, że cykl ten skraca się nawet prawie o połowę. W miocie stada karmionego kukurydzą jest też więcej prosiąt. Dlatego rozród dzików w rejonie Łomży ma w tej chwili niekontrolowany przebieg.

Rosną szybko też straty spowodowane przez dziki. Koła łowieckie wypłaciły rolnikom już ponad 120 tysięcy złotych z tego tytułu. Jedynym skutecznym zabezpieczeniem plantacji kukurydzy jest jej ogrodzenie tzw. elektrycznym pastuchem.
200609064623.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę