Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 29 marca 2023 napisz DONOS@

Łomża nie - zrównoważonego rozwoju

Główne zdjęcie
Fot. archiwum

Na 66 miast na prawach powiatów Łomża, po spadku w ciągu roku o 17 pozycji, zajęła 57 miejsce. Po raz 13. naukowcy pod kierunkiem prof. dr hab. Eugeniusza Sobczaka z z Wydziału Administracji i Nauk Społecznych Politechniki Warszawskiej opracowali ranking Jednostek Samorządu Terytorialnego Zrównoważonego Rozwoju. Ranking, uwzględniający wszystkie polskie miasta i gminy, opracowywany jest na podstawie 15 wskaźników.

Ranking, jak podają twórcy, ma na celu monitorowanie zrównoważonego rozwoju społeczno-ekonomicznego gmin i regionów jako jednostek samorządu terytorialnego oraz promocję rozwoju na bazie opracowanych wzorców. Do oceny jednostek samorządowych pod uwagę brane są m.in. wydatki na projekty inwestycyjne na mieszkańca, liczba osób pracujących na 1000 mieszkańców, liczba podmiotów gospodarczych na 1000 mieszkańców, saldo migracji, liczba absolwentów szkół ponadgimnazjalnych na 1000 mieszkańców oraz odsetek mieszkańców korzystających z oczyszczalni ścieków. 

Wybrane miasta w ranking miast na prawach powiatu 2015 r. (w porównaniu z wynikamy za 2014 rok) 

 • 1. Gliwice (bez zmian)
 • 2. Olsztyn  (+14)
 • 3. m.st. Warszawa od 2002 (-1)
 • 37. Białystok (-10)
 • 40. Suwałki (+7)
 • 44. Ostrołęka (-3)
 • 57. Łomża (-17)
 • 65. Bytom (-4)
 • 66. Świętochłowice (-1)

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
 1. Analityki ruchu na naszych serwisach
 2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
 3. Personalizowania reklam
 4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę