Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Wojewoda zrezygnował z prywatyzowania przedsiębiorstw PKS w Łomży i Siemiatyczach

Przekazana załogom informacja, że strategicznym inwestorem przy prywatyzowaniu ich firm ma być Connex była jednym z powodów jednodniowego strajku 19 maja. Pracownicy bali się przede wszystkim o miejsca pracy i brak gwarancji socjalnych ze strony nowego właściciela. Przeprowadzone w obu przedsiębiorstwach referenda wykazały, że znakomita większość załóg nie chce spółki z większościowym udziałem pochodzącego ze Szwecji przewoźnika. Podczas spotkania z pracownikami obu firm w Łomży wojewoda Marek Strzaliński stwierdził, że przerywa prywatyzację tych dwóch firm. Otwarta jego zdaniem, pozostaje sprawa przedsiębiorstw w Zambrowie i Bielsku Podlaskim.


Jednocześnie Marek Strzaliński odmówił podjęcia od razu jednoznacznej decyzji w sprawie odwołania zarządcy firmy, czego pracownicy także się domagali. Stwierdził, że nie wystarczy do tego zderzenie przeciwstawnych opinii załogi i rady nadzorczej, za konieczną uznał bezpośrednią rozmowę z zainteresowanym. Zarządca łomżyńskiego PPKS przebywa ostatnio na zwolnieniu lekarskim.
230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę