piątek, 13 grudnia 2019 napisz DONOS@

Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości czeka na pomysły

- Ludzie przychodzą do nas z dziwnymi i mniej dziwnymi pomysłami na działalność biznesową, czasami uświadamiamy im, że dany pomysł nie ma sensu, ale około 80 procent twórców start-upów wychodzi na własną działalność gospodarczą – zachwalał możliwości założenia własnej firmy w Akademickim Inkubatorze Przedsiębiorczości Łukasz Siemieniuk, koordynator fundacji AIP na Polskę wschodnią. Wśród podanych przezeń zalet są: zwolnienie z ZUS, użyczenie NIP i Regon, obsługa księgowa jak fakturowanie i założenie konta oraz prawna, jak pisanie umów czy udzielanie porad. W Polsce zarejestrowano od 2004 r. ok. 2 700 start-upów AIP, tj. ponoć najwięcej na świecie.

Łukasz Siemieniuk, koordynator fundacji AIP na Polskę wschodnią
Łukasz Siemieniuk, koordynator fundacji AIP na Polskę wschodnią
Andrzej Kiełczewski, prezes Parku Przemysłowego Łomża
Andrzej Kiełczewski, prezes Parku Przemysłowego Łomża
Mariusz Chrzanowski, prezydent Łomży
Mariusz Chrzanowski, prezydent Łomży
Spotkanie w PPŁ
Spotkanie w PPŁ

Spotkanie w Parku Przemysłowym Łomża zgromadziło kilkudziesięciu dorosłych, zajmujących się edukacją, przedsiębiorczością i lokalnym rynkiem pracy oraz uczniów i studentów PWSIiP i WSA, ciekawych, czymże ten Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości jest. Według koordynatora AIP z Białegostoku, przede wszystkim, to szansa na założenie własnej firmy pod parasolem ochronnym, bez ryzyka sromotnej plajty czy spłacania długów ZUS-owi, ponieważ w razie niepowodzenia w biznesie można z AIP wyjść i do niego z nowym pomysłem powrócić albo w trakcie działalności wspólnie z doradcami z AIP poszukiwać lepszego rozwiązania. Trzech absolwentów Politechniki Białostockiej, pochodzących z Białegostoku i Łomży, po wydziałach: budownictwa i informatyki przedstawiło swoje doświadczenia  w prowadzeniu firm. Zachęcali młodszych do inicjatywy, tak jak zajmująca się problematyką zarządzania w PWSIiP profesor nadzw. Krystyna Kubik. - Żeby Łomża była miastem innowacyjnym, warto zaufać młodym ludziom, dać szansę – opiniowała AIP  pozytywnie. Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski też był zadowolony, że miasto dołącza do 24 ośrodków, w których AIP działa. Prezes Parku Andrzej Kiełczewski zaprosił młodzież do odwiedzin po więcej informacji. Koordynatorem AIP w Łomży jest studentka PWSIiP Karolina Niewiarowska. Młody przedsiębiorca to w nazewnictwie AIP nie wiek, a staż: tu działają 17-latki obok 65-latków.

Mirosław R. Derewońko

191129105325.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę