Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 18 maja 2021 napisz DONOS@

Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości czeka na pomysły

Główne zdjęcie
Łukasz Siemieniuk, koordynator fundacji AIP na Polskę wschodnią

- Ludzie przychodzą do nas z dziwnymi i mniej dziwnymi pomysłami na działalność biznesową, czasami uświadamiamy im, że dany pomysł nie ma sensu, ale około 80 procent twórców start-upów wychodzi na własną działalność gospodarczą – zachwalał możliwości założenia własnej firmy w Akademickim Inkubatorze Przedsiębiorczości Łukasz Siemieniuk, koordynator fundacji AIP na Polskę wschodnią. Wśród podanych przezeń zalet są: zwolnienie z ZUS, użyczenie NIP i Regon, obsługa księgowa jak fakturowanie i założenie konta oraz prawna, jak pisanie umów czy udzielanie porad. W Polsce zarejestrowano od 2004 r. ok. 2 700 start-upów AIP, tj. ponoć najwięcej na świecie.

Andrzej Kiełczewski, prezes Parku Przemysłowego Łomża
Andrzej Kiełczewski, prezes Parku Przemysłowego Łomża
Mariusz Chrzanowski, prezydent Łomży
Mariusz Chrzanowski, prezydent Łomży
Spotkanie w PPŁ
Spotkanie w PPŁ

Spotkanie w Parku Przemysłowym Łomża zgromadziło kilkudziesięciu dorosłych, zajmujących się edukacją, przedsiębiorczością i lokalnym rynkiem pracy oraz uczniów i studentów PWSIiP i WSA, ciekawych, czymże ten Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości jest. Według koordynatora AIP z Białegostoku, przede wszystkim, to szansa na założenie własnej firmy pod parasolem ochronnym, bez ryzyka sromotnej plajty czy spłacania długów ZUS-owi, ponieważ w razie niepowodzenia w biznesie można z AIP wyjść i do niego z nowym pomysłem powrócić albo w trakcie działalności wspólnie z doradcami z AIP poszukiwać lepszego rozwiązania. Trzech absolwentów Politechniki Białostockiej, pochodzących z Białegostoku i Łomży, po wydziałach: budownictwa i informatyki przedstawiło swoje doświadczenia  w prowadzeniu firm. Zachęcali młodszych do inicjatywy, tak jak zajmująca się problematyką zarządzania w PWSIiP profesor nadzw. Krystyna Kubik. - Żeby Łomża była miastem innowacyjnym, warto zaufać młodym ludziom, dać szansę – opiniowała AIP  pozytywnie. Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski też był zadowolony, że miasto dołącza do 24 ośrodków, w których AIP działa. Prezes Parku Andrzej Kiełczewski zaprosił młodzież do odwiedzin po więcej informacji. Koordynatorem AIP w Łomży jest studentka PWSIiP Karolina Niewiarowska. Młody przedsiębiorca to w nazewnictwie AIP nie wiek, a staż: tu działają 17-latki obok 65-latków.

Mirosław R. Derewońko


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę