Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 czerwca 2023 napisz DONOS@

Podwyżka cen śmieci „na bramie” wysypiska w Czartorii

Od 1 stycznia 2017 roku wzrosną ceny za przyjęcie śmieci komunalnych na wysypisku w Czartorii koło Miastkowa. Prezydent Łomży zatwierdził nowy cennik Zakładu Gospodarowania Odpadami. Nowe stawki na najczęściej dostarczane do zakładu odpady są o 27% wyższe od dotychczasowych.

Zarządzenie prezydenta zatwierdzające nowy, wyższy cennik przyjęć śmieci przez ZGO opublikowano w miejskim BIP w piątek przed godz. 20.  Niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne - odpady suche wzrastają z 239,31 zł do 303,92 zł. Takie same wzrosty – o 27% - dotycząc także cen przywożonych do Czartorii odpadów wielkogabarytowych, odpadów z targowisk, odpadów ulegających i nie ulegających biodegradacji.  

Spółka ZGO administruje zakładem przetwarzania odpadów w Czartorii koło Miastkowa, który jest  jest regionalną instalacją do przetwarzania odpadów komunalnych z Łomży i 18 okolicznych gmin. Podwyżka cen „na bramie” ZGO skutkuje podwyżkami opłat dla mieszkańców w całym regionie. W przypadku miasta Łomży już wcześniej - w odpowiedzi na nasze pytania - ratusz zapewniał, że stawki tzw. podatku śmieciowego od nowego roku nie wzrosną, a różnica pomiedzy wpływami z podatku a wyższymi kosztami przetwarzania odpadów w związku z podwyżką cen w ZGO, zostanie pokryta z środków budżetu miasta.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę