niedziela, 19 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Podwyżka cen śmieci „na bramie” wysypiska w Czartorii

Od 1 stycznia 2017 roku wzrosną ceny za przyjęcie śmieci komunalnych na wysypisku w Czartorii koło Miastkowa. Prezydent Łomży zatwierdził nowy cennik Zakładu Gospodarowania Odpadami. Nowe stawki na najczęściej dostarczane do zakładu odpady są o 27% wyższe od dotychczasowych.

Zarządzenie prezydenta zatwierdzające nowy, wyższy cennik przyjęć śmieci przez ZGO opublikowano w miejskim BIP w piątek przed godz. 20.  Niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne - odpady suche wzrastają z 239,31 zł do 303,92 zł. Takie same wzrosty – o 27% - dotycząc także cen przywożonych do Czartorii odpadów wielkogabarytowych, odpadów z targowisk, odpadów ulegających i nie ulegających biodegradacji.  

Spółka ZGO administruje zakładem przetwarzania odpadów w Czartorii koło Miastkowa, który jest  jest regionalną instalacją do przetwarzania odpadów komunalnych z Łomży i 18 okolicznych gmin. Podwyżka cen „na bramie” ZGO skutkuje podwyżkami opłat dla mieszkańców w całym regionie. W przypadku miasta Łomży już wcześniej - w odpowiedzi na nasze pytania - ratusz zapewniał, że stawki tzw. podatku śmieciowego od nowego roku nie wzrosną, a różnica pomiedzy wpływami z podatku a wyższymi kosztami przetwarzania odpadów w związku z podwyżką cen w ZGO, zostanie pokryta z środków budżetu miasta.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0