środa, 13 grudnia 2017 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Białystok.Około 150 osób protestowało przeciwko planowanej reformie edukacji

Podlascy działacze Związku Nauczycielstwa Polskiego protestowali przed Podlaskim Urzędem Wojewódzkim w Białymstoku. Udział w pikiecie wzięło okołu 150 osób, które nie chcą planowanej likwidacji gimnazjów. Jak mówią, wielu z nauczycieli straci przez to pracę.

- Planowane zmiany spowodują między innymi likwidację ważnego ogniwa szkolnego, jakim są gimnazja - obecnie najnowocześniejsze i najlepiej wyposażone szkoły - czytamy w oficjalnym stanowisku podlaskiego ZNP. Nauczyciele podkreślają, że reforma spowoduje też chaos w zakresie programów nauczania, wygeneruje ogromne koszty związane z wdrożeniem zmian. To - zdaniem protestujących nauczycieli - dodatkowe obciążenie dla samorządów.

Protestujący przekazali wojewodzie petycję skierowaną między innymi do premier Beaty Szydło i minister edukacji Anny Zalewskiej. Wojewoda Bohdan Paszkowski zapewnił, że dokument trafi do szefowej rządu. Wyraził też nadzieję, że wspólne rozmowy związkowców i ministerialnych urzędników pozwolą, aby obie strony doszły do porozumienia w kwestii planowanych reform.

Podobne manifestacje Związku Nauczycielstwa Polskiego odbyły się w innych miastach w Polsce.

cz
pon, 10 października 2016 16:46
Data ostatniej edycji: pon, 10 października 2016 16:46:54

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0