Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 17 maja 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Białystok.Około 150 osób protestowało przeciwko planowanej reformie edukacji

Podlascy działacze Związku Nauczycielstwa Polskiego protestowali przed Podlaskim Urzędem Wojewódzkim w Białymstoku. Udział w pikiecie wzięło okołu 150 osób, które nie chcą planowanej likwidacji gimnazjów. Jak mówią, wielu z nauczycieli straci przez to pracę.

- Planowane zmiany spowodują między innymi likwidację ważnego ogniwa szkolnego, jakim są gimnazja - obecnie najnowocześniejsze i najlepiej wyposażone szkoły - czytamy w oficjalnym stanowisku podlaskiego ZNP. Nauczyciele podkreślają, że reforma spowoduje też chaos w zakresie programów nauczania, wygeneruje ogromne koszty związane z wdrożeniem zmian. To - zdaniem protestujących nauczycieli - dodatkowe obciążenie dla samorządów.

Protestujący przekazali wojewodzie petycję skierowaną między innymi do premier Beaty Szydło i minister edukacji Anny Zalewskiej. Wojewoda Bohdan Paszkowski zapewnił, że dokument trafi do szefowej rządu. Wyraził też nadzieję, że wspólne rozmowy związkowców i ministerialnych urzędników pozwolą, aby obie strony doszły do porozumienia w kwestii planowanych reform.

Podobne manifestacje Związku Nauczycielstwa Polskiego odbyły się w innych miastach w Polsce.

210510110729.png
cz
pon, 10 października 2016 16:46
Data ostatniej edycji: pon, 10 października 2016 16:46:54

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę