wtorek, 21 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Nikt nie chciał zostać radnym!

Wyznaczone na 4 grudnia wybory uzupełniające do Rady Miasta Kolno nie odbędą się. Jak się okazuje nie było żadnych chętnych, dlatego Komisarz Wyborczy w Łomży, sędzia Jan Leszczewski, musiał uznać że ich nie będzie. Do końca kadencji zostały jeszcze dwa lata dlatego będzie podjęta jeszcze jedna próba znalezienia i ewentualnie wyboru nowego kolneńskiego radnego.

Zgodnie z kodeksem wyborczym w takich miejscowościach jak Kolno – inaczej niż np. w Łomży - wyznaczone są okręgi jednomandatowe. W Konie jest ich 15 i w każdym z nich wybierany był jeden radny. Gdy któryś z nich rezygnuje, w okręgu z którego został wybrany trzeba przeprowadzić wybory uzupełniając. I tak stało się w okręgu wyborczym nr 2 w Kolnie. Wybory muszą się odbyć bo dotychczasowy radny z tego okręgu Lech Janusz Owczarczyk, wybrany z listy KW Prawo i Sprawiedliwość, został dyrektorem kolneńskiej podstawówki i musiał zrezygnować z mandatu radnego miasta. Wojewoda Podlaski zarządził wojewody uzupełniające na 4 grudnia, a w stanowiącym załącznik kalendarzu wyborczym zapisał, że do dnia 26 września 2016 r. do Komisarza Wyborczego w Łomży muszą wpłynąć zawiadomienia o utworzeniu komitetów wyborczych i zamiarze zgłaszania kandydatów na radnego. 
Ten termin minął w ubiegłym tygodniu i okazało się, że żadnych zawiadomień nie było. Konsekwencją jest uznanie, że wybory nie będą przeprowadzone, a mandat radnego pozostanie nieobsadzony.  
Komisarz Wybory w Łomży zapowiedział, że wybory uzupełniające do Rady Miasta Kolno w okręgu wyborczym nr 2 zostaną jeszcze powtórzone między 6 a 9 miesiącem licząc od dnia 4 grudnia 2016 r. Być może wtedy będzie choć jeden chętny...

cz
cz, 06 października 2016 09:20
Data ostatniej edycji: cz, 06 października 2016 11:05:25

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0