Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 09 czerwca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Białostocki sąd przedłużył areszt Czeczenów oskarżonych o wspieranie ISIS

Białostocki sąd przedłużył o kolejne trzy miesiące areszt czterech Czeczenów oskarżonych o wspieranie tzw. Państwa Islamskiego (ISIS) - poinformowało biuro prasowe Sądu Okręgowego w Białymstoku. Terminu rozpoczęcia procesu jeszcze nie ma.

Na początku września akt oskarżenia w tej sprawie trafił do sądu z Wydziału Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Białymstoku. Czterem obywatelom Rosji deklarującym narodowość czeczeńską zarzuca ona, że działali w zorganizowanej grupie przestępczej i gromadzili pieniądze na potrzeby działań o charakterze terrorystycznym, prowadzonych przez ISIS. W zarzutach jest mowa o blisko 9 tys. euro. Grupa miała też rekrutować bojowników na tzw. dżihad, organizować i kupować sprzęt paramilitarny. W śledztwie mężczyźni nie przyznali się, ale składali wyjaśnienia.

Według informacji z wydanego dwa tygodnie temu komunikatu Prokuratury Krajowej, grupa działała od maja do października 2014 roku w Białymstoku, Łomży, Warszawie i innych miejscach w Polsce, a także w Turcji. Do aktów terrorystycznych miało dochodzić na terytorium Syrii i Iraku. Oskarżonym grozi do 12 lat więzienia. Akt oskarżenia trafił do Sądu Okręgowego w Białymstoku, który na razie nie wyznaczył terminu rozpoczęcia procesu. Od zatrzymania przez ABW na początku 2015 roku, Czeczeni są aresztowani; teraz trzem z nich sąd areszt przedłużył do połowy grudnia, czwartemu - do końca stycznia.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę