Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 15 maja 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Białostocka Prokuratura Okręgowa rozważa poszerzenie śledztwa ws. ASF

Białostocka Prokuratura Okręgowa rozważa poszerzenie śledztwa dotyczącego rozprzestrzeniania się wirusa ASF w regionie. Chodzi o przeanalizowanie wszystkich decyzji dotyczących walki z chorobą, jakie mogły zapadać w Ministerstwie Rolnictwa czy w Głównym Inspektoracie Weterynarii.

Trzeba sprawdzić wszystkie decyzje w związku z chorobą, bo wiadomo, że kluczowe podejmowano na najwyższych stanowiskach w resorcie rolnictwa czy w Inspektoracie Weterynarii. To tam decydowano czy i jak walczyć z chorobą – mówi prokurator okręgowy w Białymstoku Marek Czeszkiewicz. Dodaje, że na razie prokuratura bada przede wszystkim ostatnie wydarzenia w regionie związane z pojawianiem się nowych ognisk choroby.

Po ostatnich przypadkach rozprzestrzeniania się choroby w regionie w białostockiej prokuraturze okręgowej powstał zespół do prowadzenia śledztwa w sprawie ASF. Śledztwo formalnie dotyczy sprowadzenia w ostatnich miesiącach niebezpieczeństwa dla mienia w wielkich rozmiarach spowodowanego rozwojem choroby.

Niedawno jednak do białostockiej prokuratury dotarły akta dotyczące odmowy wszczęcia śledztwa z zawiadomienia Ministerstwa Środowiska Jana Szyszki. W warszawskiej prokuraturze wnioskował on o sprawdzenie działań byłego ministra rolnictwa, głównego lekarza weterynarii i wojewody podlaskiego pod kątem przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków w związku z walką z wirusem ASF od sierpnia 2013 do września 2015 roku.

W kwietniu prokuratura okręgowa w Warszawie odmówiła wszczęcia śledztwa w tej sprawie. Niewykluczone jednak, że te wątki zostaną podjęte w śledztwie prowadzonym w Białymstoku.

210510110729.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę