Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 22 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Prokuratorskie zarzuty udziału w pobiciu na Placu Kościuszki

Zarzut udziału w pobiciu w połączeniu z występkiem chuligańskim usłyszał w prokuraturze młody mieszkaniec Łomży, którego zatrzymano w związku piątkowym atakiem przy Placu Kościuszki. - Na razie nie ma poszlak wskazujących na inne niż chuligańskie tło tego zajścia – mówi prokurator Karolina Szulkowska, Prokurator Rejonowy w Łomży dodając, że w tej sprawie – w celu postawienia zarzutów - poszukiwany jest jeszcze jeden mężczyzna, który nie jest mieszkańcem Łomży.

Zarzuty, które usłyszał dziś w Prokuraturze Rejonowej w Łomży młody mieszkaniec miasta związane są z zajściem opisywanym przez nas w poniedziałek w artykule pt. „Walenie po mordzie to nie jest patriotyzm”. To relacja 25-letniego mieszkańca Łomży, który był jednym z koordynatorów IV Europejskiego Festiwalu Filmowego i Sztuk Wszelakich „Łomża JA i TY”, i w piątek około 20. idąc z Rumunką z zaproszonej na festiwal grupy tańca integracyjnego, w okolicy Placu Kościuszki  zostali zaatakowani przez trzech mężczyzn. Rumunka uciekła, 25-latek został pobity. Poszkodowany mówił nam, że jeden z napastników miał orzełka na piersi i emblematy Polski Walczącej na rękawach i podejrzewał, że mogli stać się celem ataku, bo mówiliśmy po angielsku. 
- W dalszym ciągu trwa dokładne ustalanie przebiegu tego zdarzenia. Na razie nie ma poszlak wskazujących na inne niż chuligańskie tło tego zajścia – podkreśla prokurator Karolina Szulkowska, szefowa Prokuratury Rejonowej w Łomży. 
Wobec młodego mieszkańca Łomży, który w związku z tą sprawą usłyszał dziś prokuratorskie zarzuty udziału w pobiciu w połączeniu z występkiem chuligańskim, prokurator zastosował środki zapobiegawcze o charakterze wolnościowym. 
- To dozór policyjny i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego – wymienia prokurator Szulkowska dodając, że mężczyzna ten nie był wcześniej karany.    
W związku z tą sprawą poszukiwany jest jeszcze jeden mężczyzna, któremu śledczy chcą także postawić zarzuty. 
Trzeci z mężczyzn uczestniczący w piątkowym zajściu, który został wczoraj zatrzymany przez policję, trafił do wiezienia. Mężczyzna odbywa tam zasądzoną wcześniej karę, ale zdaniem śledczych w sprawie piątkowego incydentu, nie ma podstaw do przedstawienia mu zarzutów. 

zobacz: „Walenie po mordzie to nie jest patriotyzm”


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę