Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 25 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Przedstawiciele spółek PKS nie chcą łączenia ich w jedną firmę

Przedstawiciele spółek PKS z Łomży, Zambrowa, Suwałk i Siemiatycz interweniowali u wojewody podlaskiego. Nie chcą łączenia spółek w jedną firmę. Przewodniczący Samorządnego Niezależnego Związku Pracowników w suwalskim PKS-ie Jarosław Żaborowski poinformował, że przedstawiciele prosili wojewodę, by zbadał czy zarząd województwa może sam zdecydować o konsolidacji firm, bez zgody całego sejmiku.

Związkowcy czekają też, aż sprawą łączenia PKS-ów zajmie się sejmik województwa podlaskiego. Obradować będzie on w poniedziałek (29.08), ale w planach nie ma takiego punktu. Być może sprawa pojawi się w zapytaniach do marszałka skierowanych od opozycji z PiS-u.
Jak mówi Jarosław Żaborowski, związkowcy z tych czterech spółek nie chcą połączenia, bo jest to próba ratowania białostockiego PKS-u ich kosztem. Dodaje, że suwalska spółka ma największy tabor i konsolidacja spowoduje, że ewentualne zyski pójdą do Białegostoku, zamiast zostać w Suwałkach. Związkowcy z innych spółek obawiają się też zwolnień pracowników.

Wniosek o połączenie spółek Urząd Marszałkowski złożył już w sądzie rejestrowym
Wniosek o połączenie spółek z Białegostoku, Łomży, Suwałk, Zambrowa i Siemiatycz Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego złożył już w sądzie rejestrowym. Te plany popierają tylko związkowcy z białostockiego PKS-u.
Pięć podlaskich spółek PKS zatrudnia około tysiąca osób. Plan marszałka zakłada, że pod wspólną marką firmy mają zacząć działać od początku 2017 roku.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę