Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 30 maja 2023 napisz DONOS@

Rządowy zespół ds. ASF się zebrał

Główne zdjęcie
I posiedzenie Międzyresortowego Zespołu do spraw łagodzenia skutków związanych z wystąpieniem przypadków afrykańskiego pomoru świń (fot. MRiRW)

Wprowadzenie obowiązkowych świadectw weterynaryjnych dla świń, a także mandatów karnych dla osób nielegalnie przewożących dziki zapowiedział minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel podczas wczorajszego I posiedzenie Międzyresortowego Zespołu do spraw łagodzenia skutków związanych z wystąpieniem przypadków afrykańskiego pomoru świń, który tydzień wcześniej na jego wniosek powołała premier Beata Szydło.

- Powołanie Zespołu wynika z potrzeby analizy skutków społeczno-ekonomicznych związanych z występowaniem przypadków afrykańskiego pomoru świń na terytorium Polski -  powiedział minister Krzysztof Jurgiel i dodał, że przez Zespół zostaną przygotowane propozycje działań, wszystkich służb w celu wzmocnienia kontroli przemieszczania świń i produktów pochodzenia zwierzęcego pozyskanych od świń, a także miejsc sprzedaży i obrotu tymi produktami. Wypracowane rozwiązania będą dotyczyć również zapobiegania nielegalnemu wwozowi świń i produktów pochodzenia zwierzęcego z państw trzecich oraz wsparcia monitorowania i zwalczania ASF u dzików.

Ministerstwo Rolnictwa w komunikacie po posiedzeniu zespołu podało także, że jego członkowie – przedstawiciele uczestniczących w jego pracach ministerstw i służb - zostali zobowiązani do przygotowania raportów dotyczących realizowanych przez nich zadań w sprawie łagodzenia skutków ASF oraz wniosków, których realizacja pozwoli na większą skuteczność w egzekwowaniu wymogów bioasekuracji. Raporty mają być przedstawione podczas kolejnego posiedzenia Zespołu.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę