piątek, 15 grudnia 2017 napisz DONOS@
171215122325.gif
Wiadomość z www.radio.bialystok.pl

Mieszkańcy województwa mogą starać się o dofinansowanie na zakładanie firm na terenach chronionych

To pierwszy i najprawdopodobniej jedyny taki konkurs w obecnej perspektywie finansowej Regionalnego Programu Operacyjnego. Osoby, które chcą zmodernizować lub dopiero założyć firmę na terenie obszarów Natura 2000 w podlaskich gminach mogą otrzymać znaczne unijne dofinansowanie. Co ważne, nie będzie to pożyczka, a bezzwrotna dotacja sięgająca maksymalnie 700 tysięcy złotych.

Jedynym kryterium jest stworzenie miejsc pracy, a nie jak do tej pory szczególnie premiowana innowacyjność – mówi dyrektor biura Innowacyjności i Przedsiębiorczości Urzędu Marszałkowskiego Emilia Malinowska.

W pierwszym konkursie do zainteresowanych przedsiębiorców trafi 20 milionów złotych, jednak w sumie w programie na ten cel zarezerwowano kwotę trzykrotnie większą. W ten sposób sieć Natura 2000 ma być przedstawiona jako miejsce, gdzie mimo ograniczeń rozwój firm jest możliwy – mówi wicemarszałek województwa Maciej Żywno. 

Projekty w konkursie będzie można składać od 19 września. Uczestnikami mogą być osoby, które prowadzą firmę na terenie gminy z przynajmniej 18 procentowym udziałem terenów Natura 2000. W przypadku regionu dotyczy to niemal wszystkich gmin z wyłączeniem dużych miast.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0