Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 15 kwietnia 2021 napisz DONOS@
Wiadomość z www.radio.bialystok.pl

Mieszkańcy województwa mogą starać się o dofinansowanie na zakładanie firm na terenach chronionych

To pierwszy i najprawdopodobniej jedyny taki konkurs w obecnej perspektywie finansowej Regionalnego Programu Operacyjnego. Osoby, które chcą zmodernizować lub dopiero założyć firmę na terenie obszarów Natura 2000 w podlaskich gminach mogą otrzymać znaczne unijne dofinansowanie. Co ważne, nie będzie to pożyczka, a bezzwrotna dotacja sięgająca maksymalnie 700 tysięcy złotych.

Jedynym kryterium jest stworzenie miejsc pracy, a nie jak do tej pory szczególnie premiowana innowacyjność – mówi dyrektor biura Innowacyjności i Przedsiębiorczości Urzędu Marszałkowskiego Emilia Malinowska.

W pierwszym konkursie do zainteresowanych przedsiębiorców trafi 20 milionów złotych, jednak w sumie w programie na ten cel zarezerwowano kwotę trzykrotnie większą. W ten sposób sieć Natura 2000 ma być przedstawiona jako miejsce, gdzie mimo ograniczeń rozwój firm jest możliwy – mówi wicemarszałek województwa Maciej Żywno. 

Projekty w konkursie będzie można składać od 19 września. Uczestnikami mogą być osoby, które prowadzą firmę na terenie gminy z przynajmniej 18 procentowym udziałem terenów Natura 2000. W przypadku regionu dotyczy to niemal wszystkich gmin z wyłączeniem dużych miast.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę