Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 06 maja 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Podlaski NFZ będzie miał więcej pieniędzy, ale raczej nie skorzystają na tym szpitale

Będzie więcej pieniędzy, ale nie oznacza to dużego zastrzyku finansowego dla placówek służby zdrowia. Przyszłoroczny budżet Podlaskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia ma wynieść ponad 2 miliardy 180 milionów złotych. To o 94 miliony więcej niż w tym roku. Pieniądze te mają być jednak wydane na konkretne cele.

Prawie 20 milionów złotych więcej będzie przeznaczonych na refundację leków - mówi pełniąca obowiązki dyrektor Podlaskiego Oddziału NFZ Magdalena Borkowska. Dotyczy to leków dla osób po 75 roku życia. Seniorzy nie będą za nie płacić.

Kolejnych 36 milionów złotych pochłoną podwyżki wynagrodzeń dla pielęgniarek - dodaje Magdalena Borkowska. W tym roku ich płace wzrosły już o 400 złotych, a od sierpnia dostaną kolejną 400-złotową podwyżkę. I to w przyszłorocznym budżecie NFZ musi być uwzględnione.

W przyszłorocznym budżecie więcej pieniędzy będzie między innymi na pediatrię. Tu podwyżki obowiązują już od lipca. I jest to o 20 procent więcej niż dotychczas.

Na leczenie szpitalne w przyszłym roku średnio ma być 4 procent więcej pieniędzy niż w tym roku.

Budżet Podlaskiego Oddziału NFZ ma być zatwierdzony przez ministra zdrowia i ministra finansów do końca lipca.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę