Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 01 kwietnia 2023 napisz DONOS@

Polacy na Ukrainie otrzymali kombajn od łomżyńskiego oddziału Wspólnoty Polskiej

Kombajn przekazano Polakom zamieszkałym w okolicach Nowogradu Wołyńskiego. Ludność okolicznych siół to przede wszystkim pracownicy byłych PGRów, którzy po ich likwidacji dostali kilkuhektarowe działki rolne, nie posiadają jednak żadnych maszyn. Większość z nich, 70-80%, przyznaje się do polskiego pochodzenia.

Łomżyńska "Wspólnota" współracuje z nimi od kilku lat, przekazując m.in. dary. "Wiadomo było jednak, że najbardziej potrzebne są im maszyny rolnicze" - wspomina prezes Hanka Gałązka. Starania o zdobycie środków na kombajn trwały dwa lata m.in. poprzez warszawską centralę Stowarzyszenia i Senat. Przekazany obecnie "Bizon" ma sześć lat i kupiony został od pierwszego właściciela. "Parkować będzie w polskiej parafii katolickiej, skąd wypożyczać będą mogli go wszyscy zainteresowani" - poinformowała sekretarz parafii, Zofia Pomarańska. We wsiach wokół Nowogradu rolnicy próbują zawiązać pewnego rodzaju spółdzielnie, wspólnie użytkujące maszyny, których ciągle jest zbyt mało.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę