Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 maja 2024 napisz DONOS@

Sukces małego Bartka

Świetnie zaprezentował się jeden z najmłodszych zawodników Klubu Szachowego Maraton Łomża, Bartosz Chełstowski podczas VII Międzynarodowego Kresowego Festiwalu Szachowego "Sokółka 2016". W grupie dzieci do 8 lat mały łomżanin zajął pierwsze miejsce wyprzedzając Jaromira Gałkę z Lwa Krynki i Szymona Ptaszyńskiego z MUKS-u Stoczek 45 Białystok.

- Jestem zadowolony z wyniku Bartka. W końcu pokazał, że może być jednym z tych najlepszych zawodników w województwie w swoim roczniku - ocenił trener Vafa Mammadov. Do rywalizacji w sokólskim 3-dniowym turnieju zgłosiło się 29 zawodników i zawodniczek z z Warszawy, Białegostoku, Sokółki, Krynek oraz Grodna na Białorusi. Z racji posiadania IV kategorii szachowej Bartek został rozstawiony z dopiero 5 numerem startowym. Jednak już od połowy turnieju aż do samego końca nie opuścił pierwszej szachownicy odprawiając kolejnych rywali z kwitkiem. Pierwsze osiem partii zapisał na swoją korzyść i przed ostatnią rundą był już pewny zwycięstwa w całych zawodach. W ostatnim pojedynku zmierzył się z jednym z czołowych zawodników z Białegostoku, Szymonem Ptaszyńskim - Mimo początkowej przewagi, w końcówce partii Bartek za bardzo się rozluźnił i po niemal dwugodzinnej walce musiał uznać wyższość kolegi - relacjonuje Krzysztof Chełstowski, tata zawodnika.
Oprócz okazałego pucharu, medalu, dyplomu i tabletu, który był nagrodą główną, zawodnik Maratonu wrócił do domu z III kategorią szachową - W końcu udało mu się wypełnić normę na tę kategorię, chociaż uważam, że już od dłuższego czasu grał na tę kategorię - tłumaczy Mammadov - Bartek przekonał się, że ciężką pracą można coś osiągnąć. Bez nie nie byłoby tego sukcesu. Rozwiązywanie zadań, zajęcia w klubie i praca w domu, to wszystko przekłada się na dobre wyniki w turniejach. Niech to będzie przykład dla innych dzieci z naszego Klubu, ale traktujących szachy tylko jako zabawę. Dla mnie to też jest sport i rywalizacja i trzeba dążyć do tego żeby być jednym z najlepszych - zakończył doświadczony szkoleniowiec.

is


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę