Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 09 czerwca 2023 napisz DONOS@

Drogowcy szykują się do remontu drogi Łomża - Zambrów

Główne zdjęcie
Droga 63 Łomża - Zambrów

Na razie nie wiadomo kiedy mogłyby się rozpocząć prac, ale drogowcy z białostockiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad rozpoczęli przygotowania do gruntownego remontu drogi krajowej nr 63. Na razie chodzi o odcinek pomiędzy Wygodą a Zambrowem. Do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Białymstoku wpłynął już wniosek o wydanie decyzji środowiskowej na przebudowę tego fragmentu krajówki.

Rafał Malinowski, rzecznik białostockiej GDDKiA potwierdza, że w czerwcu został złożony  wniosek o wydanie dśu dla przebudowy odcinka  dk 63 Wygoda – Zambrów. Przedsięwzięcie obejmuje rozbudowę drogi krajowej na odcinku o długości 7702 m na terenie gmin Zambrów i Łomża.
- Celem inwestycji jest rozbudowa drogi krajowej w celu poprawy bezpieczeństwa ruchu – podkreśla Malinowski.
Droga po przebudowie ma mieć tak jak dziś jedną jezdnię, ale do dwóch pasów ruchu po 3,5 m dojdą jeszcze asfaltowe opaski po 15 cm i utwardzone pobocza o szerokości po 1,6 m.
Poza tym zbudowane będą lewoskręty, a obciążenie docelowe konstrukcji nawierzchni jezdni ma zostać zwiększone do 115 kN/oś.  
- Na odcinku przejścia przez miejscowość Zbrzeźnica wybudowane zostanie oświetlenie drogi krajowej. Oprawy oświetleniowe zamontowane zostaną na słupach stalowych z wysięgnikiem o łącznej wysokości ok. 11 m – podaje Malinowski.
Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Białymstoku już wszczęła postępowanie w sprawie wydania decyzji środowiskowej.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę