Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 24 czerwca 2024 napisz DONOS@

Strzeżona plaża miejska na wakacje w Łomży za 64 tys. zł

Główne zdjęcie
Plaża miejska

- Pogoda dopisze na pewno, a dzieci i młodzież będą po rozdaniu świadectw, więc zapraszamy na otwarcie plaży koło mostu im. „Hubala” w piątek w samo południe - zachęca Krystyna Łukasiuk z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łomży, który po raz drugi będzie gospodarzem lubianego przez łomżyniaków i przyjezdnych z Polski i zagranicy miejsca zabaw, kąpieli i pływania nad rzeką Narew. - Przygotowaliśmy pokazy sprzętu wodnego i ratownictwa z Grupą Ratowniczą Nadzieja, WOPR-em, policją i strażą pożarną. Plaża będzie otwarta przez wakacje codziennie od 11. do 19.

Na użyczonym MOSiR-owi przez miasto terenie o powierzchni 0, 61 hektara została wykoszona trawa przez pracowników MPGKiM. Na rzece są dwa sektory: dla nieumiejących pływać do 1 m 20 cm głębokości, wydzielony czerwonymi bojami, a dla umiejących pływać do 4 m z bojami żółtymi. Nad bezpieczeństwem przebywających w wodzie i na brzegu ma czuwać dwóch, trzech lub więcej ratowników, w zależności od frekwencji i upału, mającego duży wpływ na decyzję o plażowaniu w pojedynkę, z rodziną lub przyjaciółmi. Na miejscu można wypożyczyć kanadyjki dla 3 osób za 8 zł  na godzinę i 2-osobowe kajaki za 7 zł na 60 minut. Przygotowano boisko do siatkówki plażowej, dokupiono dwie ubikacje toi-toi do kontenera z przebieralniami i dwoma toaletami (zawsze prosiły się o większa kulturę osobistą użytkowników i częstszą kontrolę i sprzątanie przez obsługę plaży), będą stojaki na rowery. Obowiązuje regulamin, w tym zakaz picia napojów alkoholowych. Woda z rzeki została zbadana przez sanepid i kąpielisko dopuszczono do użytku. Pojawiła się także nowa łódź wiosłowa do patrolowania Narwi i obserwowania brzegu od strony lustra rzeki. - Za porządek na plaży jest odpowiedzialny doświadczony kierownik Janusz Krasowski – informuje pracownica MOSiR, zapewniająca, że to miejsce odpoczynku dla ludzi o różnych gustach muzycznych, dlatego nie będzie puszczana muzyka z głośników, by uniknąć irytacji i kłótni w oazie relaksu. Na noc obie bramy będą zamykane, ze względu na utrzymanie czystości ochranianego terenu i bezpieczeństwa przebywających. MOSiR planuje, że koszty plaży nie będą większe jak rok temu – do 64 tys. zł.

Mirosław R. Derewońko


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę