Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 13 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Miasto kupiło działki przy Filharmonii Kameralnej

Miasto Łomża kupiło od prywatnych właścicieli dwie małe działki bezpośrednio sąsiadujące z budynkiem Filharmonii Kameralnej przy ul. Nowej 2. Za nieruchomości o łącznej powierzchni 459 m2 władze miasta zapłaciły blisko 120 tys. zł. Akt notarialny został zawarty dzisiaj - w poniedziałek 23. maja i jak podaje ratusz kupione nieruchomości dają możliwość... przeprowadzenia remontu Filharmonii Kameralnej.

mapa geodezyjna działek przy budynku Filharmonii Kameralnej
mapa geodezyjna działek przy budynku Filharmonii Kameralnej

Odkupione przez miasto działki przy budynku sali widowiskowej urzędu wojewódzkiego, która obecnie jest siedzibą Filharmonii Kameralnej w Łomży, to tylko niewielka część parkingu urzędu odzyskanego przez spadkobierców dawnych właścicieli ziemi.    
Miasto odkupiło działkę nr 11060/16 o powierzchni 231 m.kw. za kwotę 59 tys. 96 zł (255,83 zł/m2) i działkę nr 11060/14 – wianuszek o szerokości 2-3 metrów wokół budynku - o łącznej powierzchni 228 m.kw. za 58 tys. 546 zł (256,78 zł/m2). 
Informując o zawarciu aktu notarialnego ratusz podał, że nieruchomości te dają możliwość prawidłowego korzystania z terenu, na którym znajduje się budynek FKWL, w tym przeprowadzenia jego remontu. Zapewniają także dotychczasowy dostęp do budynku byłego Urzędu Wojewódzkiego, w którym swoją siedzibę mają m.in. KRUS, ARiMR i inne instytucje.

Ratusz podaje także, że ceny  po których miasto kupiło działki określone zostały na podstawie operatu szacunkowego określającego wartość nieruchomości, sporządzonego przez rzeczoznawcę majątkowego.

zobacz: Cena ojcowizny


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę