Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 25 lutego 2024 napisz DONOS@

Rzeźbiarska odsłona "Nocy muzeów"

Selerowski-animacja-surowy.gif

Get Adobe Flash player

Michał Selerowski urodził się w 1982 roku w Zambrowie. Jest absolwentem Liceum Plastycznego im. Wojciecha Kossaka w Łomży oraz Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom w pracowni prof. Janusza Pastwy obronił w 2007 roku z wynikiem bardzo dobrym. W 2006 otrzymał stypendium zagraniczne programu „Socrates Erasmus” w Academia di BelleArti di Carrara we Włoszech, w pracowniach prof. Franco Mauro Franchi oraz prof. Francesco Cremoni. W roku 2013 ukończył Podyplomowe Studium Grafiki Komputerowej w Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej i Zarządzania w Warszawie. Zajmuje się rzeźbą, rysunkiem i malarstwem. Pierwszą realizację rzeźbiarską w przestrzeni publicznej zaprojektował i wykonał w 2007 roku. Jest to ławeczka Hanki Bielickiej na ulicy Farnej w Łomży (2007 r.). Michał Selerowski jest także autorem pomnika Jana Machulskiego – w roli Henryka Kwinto – w Międzyzdrojach (2009 r.), pomnika Oficera Wojska Polskiego XX-lecia Międzywojennego w Zambrowie (2010 r.), pomnika Krzysztofa Kolbergera w Międzyzdrojach (2011 r.), pomnika-ławeczki Gustawa Holoubka również w Międzyzdrojach (2008 r.) oraz pomnika-ławeczki doktora Józefa Psarskiego w Ostrołęce (2010 r.). W swoim dorobku ma również inne dzieła rzeźbiarskie, m.in. tablicę pamiątkową Krzysztofa Komedy Trzcińskiego na gmachu NBP przy ul. Marcinkowskiego w Poznaniu (2008 r.), tablicę w Łomży upamiętniającą ofiary katastrofy smoleńskiej (2015 r.) oraz tablicę informującą o Patronie Miasta Ostrołęki – świętym Janie Pawle II (2015 r.). Jego realizacje znajdują się ponadto w Warszawie, Szepietowie i Kolnie. Artysta tworzy także bardziej kameralne formy: popiersia, medale i statuetki. Michał Selerowski wypracował własny styl i język, w którym tradycja splata się z nowoczesnym sposobem myślenia o bryle i przestrzeni. Artysta jest laureatem konkursów plastycznych. W 2001 roku otrzymał I nagrodę w konkursie na logo Liceum Plastycznego w Łomży (obecnie używane), w 2005 – II nagrodę w ogólnopolskim konkursie na projekt założenia rzeźbiarskiego „Centrum Praha” w Warszawie, natomiast 2011 rok przyniósł mu Złotego Żubra – Nagrodę Burmistrza Zambrowa w kategorii „Twórczość i upowszechnianie kultury”. Michał Selerowski od 2011 roku jest nauczycielem plastyki w Ogólnokształcącej Szkole Sztuk Pięknych w Ciechanowcu. Mieszka w Zambrowie.

Get Adobe Flash player

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę