Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 25 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Sędziowie apelują do rządu o respektowania wyroków TK

Marginalizowanie znaczenia Trybunału Konstytucyjnego budzi niepokój części białostockiego środowiska sędziowskiego. Zdecydowany głos w tej sprawie zabierają orzekający w sądach białostockiej apelacji. Jak udało się ustalić Polskiemu Radiu Białystok kilka dni temu zgromadzenie ogólne sędziów z Białegostoku, Łomży, Suwałk, Ostrołęki i Olsztyna podjęło uchwałę, w której apelują do rządu o respektowania wyroków Trybunału Konstytucyjnego.

Jak mówi rzecznik Sądu Apelacyjnego w Białymstoku Janusz Sulima, w ten sposób zgromadzenie ogólne przyłączyło się do apeli innych środowisk prawniczych o konieczności poszanowania Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej i respektowania wyroków Trybunału Konstytucyjnego. Rzecznik zastrzega jednak, że uchwała jest jedynie niewiążąca opinią części sędziów. Przypomina, że w konkretnych przypadkach, to poszczególni sędziowie będą musieli samodzielnie podjąć decyzję, na podstawie jakich przepisów orzekać.

Uchwała została podjęta większością głosów w niejawnym głosowaniu, choć to teoretycznie nie musiało być utajniane. Stało się tak na wniosek jednego z sędziów. Dokument nie został jeszcze nigdzie opublikowany. Rzecznik sądu nie chciał powiedzieć, ilu sędziów poparło uchwałę, a także dlaczego pełna jej treść na razie nie może zostać udostępniona opinii publicznej.

Przypomnijmy, że Centrum Legislacyjne Rządu odmówiło publikacji wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który zakwestionował grudniową nowelizację ustawy o Trybunale.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę